3. Аталанта отнесе Сасуоло и чака Милан на 1/4-финал (ВИДЕО)

Аталанта отнесе Сасуоло и чака Милан на 1/4-финал (ВИДЕО)

Шарл Де Кетеларе с два гола за успеха на бергамаските

Аталанта победи Сасуоло с 3:1 в мач от осминафиналите на Купата на Италия. С успеха бергамаските си осигуриха среща с Милан. Точни за Аталанта бяха Шарл де Кетеларе и Алексей Миранчук, докато почетният гол за гостите бе дело на Даниел Болока.

Отборът на Джанпиеро Гасперини откри резултата в 24-ата минута. Марио Пашалич намери Шарл де Кетеларе на добра позиция, а офанзивният футболист прати топката в мрежата.

11 минути след старта на второто полувреме Алексей Миранчук бе изведен сам срещу вратаря. Нападателят се справи с вратаря на гостите, но прати удара си в напречната греда.

В 63-ата минута Де Кетеларе отбеляза втория си гол в срещата, след като се озова на добра позиция в наказателното поле и с прецизен удар преодоля Алесио Краньо.

8 минути по-късно Алексей Миранчук сложи край на спора с хубав изстрел в долния десен ъгъл.

Дълбоко в добавеното време Сасуоло стигна до почетен гол, след като Даниел Болока успя да прехвърли Хуан Мусо.