3. Аталанта тресна и Рома – 3:0

Аталанта тресна и Рома – 3:0

Отборът на Аталанта записа поредна гръмка победа у дома. Този път възпитаниците на Луиджи Дел Нери разпиляха тима на Рома с класическото 3:0. Така, след като преди време „бергамаските” победиха с 3:1 тима на Интер, сега футболистите на Аталанта записаха нов категоричен успех срещу един от топ отборите на Ботуша.

Аталанта наложи натиск още от самото начало и още в 1-та минута Ферейра Пинто можеше да вкара, но ударът му премина встрани от целта. Домакините продължиха да атакуват и в 9-ата минута удар на Гарикс бе спасен от Дони. Рома почти не приличаше на себе си в това полувреме, а Аталанта не спираше да атакува. Първо Падоин не успя да улучи вратата, а малко след това Дони спаси удар на Ферейра Пинто. Рома отправи първия си удар едва в 27-та минута, когато удар на Тоти премина встрани от целта. До края на полувремето Дони от Аталанта и Мексес от Рома имаха шанс да отбележат, но изстрелите им преминаха встрани от целта.

Истинският екшън бе през втората част, когато Аталанта наниза 3 гола за 7 минути и буквално нокаутира възпитаниците на Лучано Спалети. Първо Капели в 52-та минута разпечата Дони с хубав удар с десния крак отблизо, а само 4 минути по-късно капитанът на домакините Кристиано Дони направи 2:0. Бившият национал бе намерен от Падоин, след което с хубав удар с десния крак прати топката в долния десен ъгъл на Дони. Футболистите на Рома се намираха в пълен шок и само 3 минути по-късно допуснаха трети гол, като отново капитанът на „бергамаските” попадна в прегръдките на своите съотборници. Този път Дони получи топка от Белини и със силен удар с десния крак препарира Дони за трети път в мача – 3:0. Рома така и не успя да се съживи и отговори само с два неточни удара на Перота и Тонето. Аталанта пък можеше да вкара и 4-и гол, но Падоин не успя да уцели вратата от удобна позиция. Едва в 76-ата минута Рома направи по-сносна атака, която бе завършена от Жулио Баптища, но ударът на бразилеца бе спасен от стража на домакините. Минута преди края на срещата Симоне Перота получи директен червен картон за грубо влизане в краката на съперник и остави своя отбор с човек по-малко. Така резултатът остана непроменен и Аталанта записа нов сериозен успех у дома.

Така след тази победа, възпитаниците на Луиджи Дел Нери вече са на 8-о място с актив от 36 точки, докато Рома е 6-и с 40 точки в своя актив.

Аталанта – Рома 3:0
1:0 Капели 52’