3. Атлетик Билбао е близо до топ 4 след успех над Виляреал (ВИДЕО)

Атлетик Билбао е близо до топ 4 след успех над Виляреал (ВИДЕО)

Баските взеха успеха с гол на Иняки Уилямс

Атлетик Билбао победи Виляреал с 1:0 и се изкачи на пето място. Единственото попадение в мача бе дело на Иняки Уилямс в 59-ата минута. Тимът на Ернесто Валверде сложи край на серия от четири поредни мача без успех.

Виляреал продължава да се представя неубедително при гостуванията си и в първия двубой в Ла Лига под ръководството на Кике Сетиен. В шести пореден мач като гост в Ла Лига тимът не успява да отбележи гол и записа четвърта загуба от последните пет мача далеч от дома. Виляраел започна по-добре мача и стигна до няколко добри ситуации в началото. В 25-ата минута Джовани Ло Селсо трябваше да напусне поради контузия и това промени мача. Домакините постепенно взеха инициативата, а след почивката доминираха. Вратарят на “Жълтата подводница” Рули трябваше да се намесва на няколко пъти.

Аржентинският страж бе преодолян в 59-ата минута, когато отлично подаване на Раул Гарсия изведе Иняки Уилямс и той откри резултата. Атлетик продължи да има предимство, но не стигна до второ попадение. Гостите обаче не успяваха да създадат нещо сериозно в предни позиции и трябваше да си тръгнат победени.