3. Атлетик взе ценна победа като гост на Нумансия с човек по-малко

Атлетик взе ценна победа като гост на Нумансия с човек по-малко

Отборът на Атлетик Билбао записа изключително ценна победа с 2:1 при гостуването си на Нумансия в дербито на изпадащите от 31-ия кръг на испанската Примера Дивисион. Гостите останаха с човек по-малко още в 20-ата минута, но съумяха да спечелят важни три точки, които почти спасиха отбора от изпадане.

Доминго изведе домакините напред с гол в 10-ата минута с хубав удар с левия крак. За около 3 минути Айтор Осио получи два жълти картона и остави своя отбор с човек по-малко. Въпреки това Атлетик направи невъзможното и успя да обърне резултата. Пинедо изравни в 30-ата минута, а Йоренте вкара гола на победата с глава в 48-ата минута. Само 20 минути по-късно и домакините останаха в намален състав, след като Монтеагудо също получи 2 жълти картона за 2 минути и бе отстранен от игра. В крайна сметка Атлетик запази победатаи вече диша спокойно.

Баските са 11-и с 37 точки, докато Нумансия вече стъпи с единия крак в Сегунда. Гостите са на последното 20-о място с 28 точки в актива си, на цели 5 от спасителната зона.