3. Атлетико (М) е победител в група D след 2:0 над слаб ПСВ (ВИДЕО)

Атлетико (М) е победител в група D след 2:0 над слаб ПСВ (ВИДЕО)

"Дюшекчиите" вече са недосегами на първото място с 15 точки

Атлетико Мадрид постигна чиста победа с 2:0 над гостуващия тим на ПСВ и излиза като победител в група D, мач преди края на груповата фаза в Шампионска лига. Испанците са вече с 15 точки няма как да бъдат стигнати от втория Байерн Мюнхен (9т.), който днес изненадващо загуби с 2:3 като гост на Ростов. Руският тим има 4 точки в актива си, но дали ще играе в Лига Европа зависи от последния мач с ПСВ. Холандците имат в актива си една точка.

Атлетико влезе в двубоя като лидер в група D, като само точка бе нужна на „дюшекчиите”, за да станат предсрочно победители в групата си. ПСВ пък имаше нужда от трите точки, с които да съхрани добри шансове си за Лига Европа.

Вратарите на двата тима не бяха особено заети през първите 45 минути, като нито един от двата отбора не успя да стигне до чисто голов положение.

Атлетико имаше превес във владеенето на топката, но не съумя да се възползва от това си предимство.

По-интересните моменти в двубоя бяха след почивката, като основна сцена бе наказателното поле на холандците.

Домакините вдигнаха оборотите през второто полувреме и резултатите не закъсняха. В 55-ата минута Гризман пусна към Гамейро отдясно, който от границата на пеналта с прецизен диагонален шут прати топката в далечния на Зут ъгъл за 1:0.

Попадението мотивира футболистите на Диего Симеоне и вторият гол не закъсня. Ролите се размениха, като Гамейро асиситра на Гризман, а французинът с удар под плонжа на вратаря покачи аванса за радост на многобройните фенове на „Висенте Калдерон”.

Добра реакция на Зут и немалко късмет в 73-ата спаси ПСВ от трето попадение. След центриране от корнер Гамейро насочи с глава топката към вратата, но Зут успя да отклони леко, което бе достатъчно – кълбото се удари в напречната греда и излезе в корнер.

До края на срещата играта тотално се пренесе в половината на холандците, но до трети гол така и не се стигна.