3. Атлетико (М.) се озори срещу японци в контрола

Атлетико (М.) се озори срещу японци в контрола

„Дюшекчиите” се наложиха с 5:2 след изпълнение на дузпи

Атлетико (Мадрид) постигна нелека победа над японския Саган (Тосу). „Дюшекчиите” се наложиха с 5:2 над далекоизточния си съперник след изпълнение на дузпи, като срещата в редовното време завърши 1:1.

Коке откри в 18-ата минута с гол директно от корнер, а в 83-ата минута новото попълнение Стефан Савич отклони топката в собствената си мрежа. След това при ударите от 11-те метра домакините пропуснаха на два пъти, докато безгрешни бяха Антоан Гризман, Габи Фернандес, Тиаго Мендеш и Лусиано Вието, сложил точка на спора с перфектна "Паненка".

Саган завърши на пето място в изминалото издание на местната Джей лига. Двубоят започна с 15-минутно закъснение, тъй като заради големия трафик автобусът на Атлетико закъсня с достигането си до стадиона.

Турнето в Азия на Атлетико продължава с гостуване на водения от Свен-Йоран Ериксон китайски Шанхай. Двубоят е във вторник от 14,00 часа българско време.