3. Атлетико Мадрид громи за Купата на краля (ВИДЕО)

Атлетико Мадрид громи за Купата на краля (ВИДЕО)

Кордоба, Гранада и Селта Виго също печелят първите си срещи от 1/16-финалите

Отборът на Атлетико Мадрид победи като гост третодивизионния Гихуело с категоричното 6:0 в първа среща от 1/16-финалите в турнира за Купата на краля.

Саул Нигес откри резултата в полза на „дюшекчиите“ в 29-ата минута, разписвайки се от дузпа.

Симе Вършалко пък удвои преднината на столичани секунди преди края на първата част.

След почивката силни минути имаше Яник Караско, който се разписа на два пъти в 49-ата и 53-ата минута.

Четири минути по-късно 21-годишният полузащитник Анхел Кореа направи резултата 5:0, а роденият през 1996 година Роберто Нунес оформи крайния резултат в 85-ата минута.

По този начин мадридчани направиха реванша протоколен.

В друга среща от турнира Кордоба се наложи над гостуващия Малага с 2:0.

И двете попадения в срещата паднаха след почивката. В 71-ата минута Родри откри резултата в полза на домакините.

Борха Домингес пък удвои преднината на Кордоба в 83-ата минута.

Гранада посрещна Осасуна в друг мач от турнира.

Домакините постигнаха труден успех с минималното 1:0.

Единственото попадение падна в 52-ата минута и бе дело на 21-годишния халф Хон Торал.

Селта Виго спечели гостуването си на втородивизионния Мурсия с 1:0.

Серхио Гомес Сола донесе победата на своя тим с попадение в 42-ата минута.