3. Атлетико (Мадрид) надви Майорка с любимото си 1:0 и измести Барса (ВИДЕО)

Атлетико (Мадрид) надви Майорка с любимото си 1:0 и измести Барса (ВИДЕО)

"Дюшекчиите" спечелиха с гол на Гризман

Атлетико Мадрид се наложи с минималното 1:0 над Майорка на „Сивитас Метрополитано“ в среща от 14-ия кръг на Ла Лига. За последно столичани спечелиха с позабравения си любим резултат в началото на април срещу Бетис.

По този начин „дюшекчиите“ събраха 31 точки, измествайки от третото място Барселона, който е със същия актив, но с по-лоша голова разлика седмица преди директния мач между двата тима в Каталуния. Гостите от Балеарските острови са точно над чертата с 9 точки.

Атлетико имаше превъзходство пред първата част, но до точен удар към някоя от двете врати така и не се стигна.

В 48-ата минута Алваро Мората засече центриране към десния ъгъл, но Предраг Райкович плонжира и изби. Шест минути по-късно испанският нападател нанесе нов удар, който премина вдясно от вратата.

В 64-ата минута Атлетико Мадрид взе пак излезе напред в резултата, след като Марио Ермосо центрира към Антоан Гризман, който засече с глава и не остави шансове на Предраг Райкович, като по този начин отбеляза единствения гол в срещата и донесе трите точки на Атлети.