3. Атлетико Мадрид небрежно изпусна победата срещу Валенсия (ВИДЕО+СНИМКИ)

Атлетико Мадрид небрежно изпусна победата срещу Валенсия (ВИДЕО+СНИМКИ)

Тиаго удари греда от 2-3 метра и после "дюшекчиите" бяха наказани за 1:1 срещу Валенсия, който завърши с 10 души

Испанският шампион Атлетико Мадрид изпусна две точки и допусна небрежен изравнителен гол за 1:1 срещу Валенсия на "Висенте Калдерон" в 26-ия кръг на Ла Лига. Коке даде аванс на тима на Диего Симеоне преди почивката, а през втората част Тиаго изпусна от 2-3 метра и Мустафи наказа домакините след случайна греда от пряк свободен удар за изравнителния гол.

В началните минути „прилепите” играеха по-умело и Негредо опита атрактивен ножичен удар, който беше блокиран от тялото на бранител.
Торес опитваше да създава проблеми на гостите, но вместо това вкара един лакът в лицето на Отаменди и получи жълт картон.

Атлетико поведе с първата си чиста възможност. Торес свали балонна топка от пряк свободен удар, Тиаго заложи с гърди за Коке и халфът от 20-ина метра прати в долния десен ъгъл за 1:0 след 33 минути игра.

Валенсия опитваше да контролира играта и след почивката. Капитанът на Атлетико Габи направи ключова намеса и попречи на Пиати.
Коке центрира от свободен удар, Торес пак игра с глава и Раул Гарсия опита да насочи към мрежата, ала  вратарят спаси слабия удар.

20 минути преди края домакините направиха един от най-големите пропуски този сезон. Коке центрира от корнер, Годин с глава върна пред вратата и там от 2-3 метра Тиаго незнайно как уцели гредата, вместо да вкара.

Гостите наказаха този непростим пропуск и 8 минути по-късно изравниха. Парехо пресили опита за центриране от пряк свободен удар, но топката изненада вратаря Моя и се удари в напречната греда, а Мустафи беше на точното място, за да вкара за 1:1.

Жълтите картони заваляха като порой в края, а в 90-ата минута Хави Фуего спъна Хименес, за да получи втория си жълт картон, а така Валенсия остана с 10 души за последните секунди.

Симеоне смени Коке още преди изравнителния гол, което разстрои играта на Атлетико в центъра, а до края „дюшекчиите” така и не на намериха сили за смислена атака.

Атлетико Мадрид си остава трети в Примера с 55 точки, на 6 зад втория Реал Мадрид и на 7 зад новия лидер Барселона. Валенсия е 4-ти с 54 точки и не успя да свали Атлетико от топ 3.