3. Атлетико Мадрид обърна Майорка и доближи Реал (ВИДЕО)

Атлетико Мадрид обърна Майорка и доближи Реал (ВИДЕО)

Разликата между двата отбора от Мадрид е вече две точки

Атлетико Мадрид се върна на победния път, след като обърна Майорка и спечели с 3:1 двубоя си от 31-ия кръг на Ла Лига.

Този успех приближава Атлетико до градския съперник Реал Мадрид, като „дюшекчиите“ са трети с 63 точки, като са на 2 зад „кралския клуб“. Майорка пък е 11-и с 40 точки на сметката си.

Мачът на „Сивитас Метрополитано“ започна със студен душ за домакините, които инкасираха гол в 20-ата минута. При една отбита топка в наказателното поле най-съобразителен бе Матия Настасич, който без колебания я заби в мрежата на Ян Облак.

Атлетико се вдигна и тръгна в атака, като в 40-ата минута Хосе Копете се забави и вместо с топката, игра с крака на Науел Молина, което накара съдията Хуан Пулидо да отсъди дузпа. Той обаче бе извикан да преразгледа ситуацията с ВАР и прецени, че няма основания за 11-метров наказателен удар.

Все пак, във втората минута на добавеното време Предраг Райкович спаси удар на Антоан Гризман, но топката отново се върна у французина. Той я върна към границата на вратарското поле, откъдето Родриго де Пол вкара изравнително попадение.

Само две минути след началото на втората част Науел Молина центрира в наказателното поле, където Алваро Мората надскочи защитата на островитяните и с глава вкара втори гол за „дюшекчиите“.

Четири минути по-късно удар с глава на Хосе Мария Хименес бе спасен от Предраг Райкович.

Тринадесет минути преди края на редовното време Майорка изпълни корнер, но топката бе избита и стигна до Антоан Гризман. Той без да се бави пусна дълго подаване към Яник Ферейра Караско, който пое топката в своята половина и напредна необезпокояван в противниковата половина, нахлу в наказателното поле и копна топката над вратаря и право в мрежата, оформяйки крайния резултат 3:1.

В другия мач от Ла Лига, игран по същото време, Алмерия победи като гост Хетафе с 2:1 с два гола на Луис Суарес, докато точен за домакините бе Борха Майорал, а Джене получи червен картон.