3. Атлетико (Мадрид) победи Хетафе с гол на Манджукич (ВИДЕО)

Атлетико (Мадрид) победи Хетафе с гол на Манджукич (ВИДЕО)

Отборът на домакините завърши срещата с човек по-малко

Атлетико (Мадрид) победи Хетафе в последния двубой от деветия кръг на Примера дивисион. Срещата се проведе на стадион „Алфонсо Перес” пред около 10 000 зрители, а „дюшекчиите” се поздравиха след 1:0 с гол на хърватския национал Марио Манджукич през първото полувреме, който бележи във втори пореден мач.

Отборът на домакините завърши срещата с човек по-малко. Алексис Руано получи директен червен картон в 56-ата минута заради удар срещу Манджукич. Футболистът спази традицията си и продължава да бъде сред най-често гонените футболисти в Ла Лига.

Възпитаниците на старши треньора Диего Симеоне бяха по-активни и заслужено се поздравиха с трите точки. В края домакините, макар и с 10 души, наложиха натиск, но така и не намериха верния път към вратата на Моя. Те владееха топката 57% от игровото време и бяха отправили 6 точни удара към вратата на Висенте Гуайта срещу 3 на Хетафе.

Единственият гол в мача падна в 40-ата минута. Гуайте не успя да отрази добре удар на Антоан Гризман, топката попадна в хърватския нападател и той от близко разстояние не сбърка за 1:0.

В 56-ата минута Алексис получи директен червен картон, след като удари в лицето Манджукич. Това предизвика бурната реакция и на двата щаба.

До края домакините хвърлиха всички сили в нападение, но отборът на Атлетико успя да удържи на натиска и се поздрави с важната победа, с която запазва петото си място с 20 точки.