3. Атлетико (Мадрид) спечели срещу Селта в края (ВИДЕО)

Атлетико (Мадрид) спечели срещу Селта в края (ВИДЕО)

Депай реализира победното попадение

Атлетико Мадрид стигна до изключително важен успех в Ла Лига, побеждавайки с 1:0 при гостуването си на Селта от 21-ия кръг на шампионата. По този начин „дюшекчиите“ са четвърти във временното класиране с 38 точки, докато Селта е 13-и с 23.

Първата ситуация в мача дойде в 19-ата минута, когато Маркос Йоренте отправи удар от движение в наказателното поле, но опитът му бе блокиран от защитник на домакините. Това бе и единствената интересна ситуацият през първата част.

Три минути по-късно Алваро Морато си откри пространство за удар в наказателното поле и шутира в долния ляв ъгъл, но Иван Вияр се справи.

Десет минути по-късно вратарят на Атлетико също се справи блестящо. Ян Облак трябваше да се намесва при много добър удар Яго Аспас.

В 70-ата минута Стефан Савич остави Атлетико с човек по-малко, след като получи директен червен картон.

Три минутин по-късно Яго Аспас изпълни отлично пряк свободен удар, но бе спрян от напречната греда.

В 89-ата минута новото зимно попълнение на Атлетико Мемфис Депай донесе трите точки на „дюшекчиите“ с дебютното си попадение за отбора.