3. Атлетико Мадрид стигна 1/4-финалите с кански мъки (ВИДЕО)

Атлетико Мадрид стигна 1/4-финалите с кански мъки (ВИДЕО)

"Дюшекчиите" успяха да изхвърлят Байер Леверкузен след изпълнение на дузпи

Атлетико Мадрид се класира за ¼-финалите на Шампионска лига след драматична победа в реванша срещу Байер Леверкузен на „Висенте Калдерон”. Първият двубой бе спечелен от селекцията на  Роджър Шмид с 1:0, но в реванша в Испания Атлетико спечели със същия резултат след гол на Раул Гарсия(27`) и двубоят влезе в продължения. В двете 15-минутни продължения нямаше нови попадения и четвъртфиналистът се реши след изпълнение на дузпи, в които футболистите на Диего Симеоне показаха повече класа и заслужено се класираха за следващата фаза на турнира.

Срещата бе изпълнена със сблъсъци, а главният рефер Никола Рицоли показа общо десет жълти картона. Двата тима подходиха предпазливо в първите минути на реванша без да поемат излишни рискове, показвайки не особено качествен футбол.

Сонг отправи добър удар в 16-ата минута, но Манджукич се бе върнал да помага на отбраната и успя да избие. Минути по-късно отново Сонг бе в основата на добра атака, след като получи отлично извеждащо подаване, но кореецът не успя да овладее добре топката и Моя излезе да улови. При намесата стражът на „дюшекчиите” получи контузия и се наложи Диего Симеоне да го смени в 23-ата минута.

След пряк свободен в 27-ата минута отбраната на „аспирините” не съумя да изчисти добре и Марио Суарес шутира от границата на големия пеналт, Юмер Топрак опита да избие, но вместо това заблуди вратаря и топката влезе в мрежата – 1:0 за Атлетико.

Навременна намеса на Вендел в 30-ата предотврати ново попадение във вратата на Лено, след като бразилецът успя да избие топката от краката на Манджукич миг преди нападателят да стреля.

Домакините наложиха своя ритъм и поеха контрола върху  играта, но чистите ситуации липсваха пред футболистите на Атлетико. В края на полувремето добра атака по левия фланг на гостите завърши с центриране на Мендел, но словенският страж на „дюшекчиите” Ян Облак излезе навреме и пресече паса.

Пресата на Атлетико продължи и през второто полувреме, но футболистите на испанския тим изпитваха сериозни затруднения да преодолеят защитния вал на Байер.

Коке центрира добре от пряк свободен в 70-ата минута, Раул Гарсия изскочи зад отбраната на гостите, но не успя да засече на метри от голлинията.

Нова възможност за втори гол дойде след удар на Арда Туран, но след спасяване на Лено кълбото бе изчистено от Спахич, преди футболист на Атлетико да направи добавка в празната врата.

Байер успя да устои на натиска на „дюшекчиите” и вкара двубоя в продължения.

Единоборствата зачестиха в първото продължение, а Ролфес отърва червения картон в 5-ата минута, след като главният рефер Никола Рицоли не видя удара с лакът на германеца в лицето на Раул Гарсия.

Удар на Туран в близкия на вратаря ъгъл в 116-ата минута бе избит от Лено, а пет минути по-късно Ролфес опита да изненада Ян Облак с шут от близо 30 метра, който обаче премина встрани от вратата на словенеца.

Резултатът остана непроменен след двете 15-минутни продължения и четвъртфиналистът трябваше да бъде определен след изпълнение на дузпи.

Голмайсторът Гарсия стреля над вратата, а след него Чалханоглу изпълни изключително слабо дузпата и вратарят изби.

Последваха точни изпълнения на Гризман, Ролфес и Суарес. Зад топката застана Топрак, който обаче стреля високо над вратата и даде предимство за домакините.

Коке би добре в десния ъгъл, но Лено хвана ъгъла и спаси. Последва точно изпълнение на Кастро, който върна равенството – 2:2.

Торес бе петия изпълнител за „дюшекчиите” и нападателят не сгреши.

Пропуск в решаващата последна дузпа на Кислинг подпечата визата на Атлетико за четъртфиналите в турнира.

Жребият за четвъртфиналите ще се тегли в петък, 20-и март от 13:00 ч. българско време.

Атлетико Мадрид - Байер Леверкузен 1:0 (0:1) (след дузпи 4:2)

1:0 Марио Суарес (27`)