3. Атлетико (Мадрид) взе жизненоважния тест срещу баските от Билбао (ВИДЕО)

Атлетико (Мадрид) взе жизненоважния тест срещу баските от Билбао (ВИДЕО)

Отборът на Чоло Симеоне спечели с 3:1

Атлетико Мадрид постигна жизненоважна победа с 3:1 у дома срещу Атлетик Билбао в битката за четвъртото място, която бе част от програмата на 33-ия кръг на Ла Лига. Родриго де Пол, Анхел Корея и автогол на Унай Симон донесоха успеха за „дюшекчиите“, докато за баските се разписа Нико Уилямс. С победата Атлетико събра 64 точки на четвъртото място във временното класиране, докато тимът на Ернесто Валверде остава пети с 58 точки.

На своя „Сивитас Метрополитано“ хората на Диего Симеоне поведоха в резултата в 15-ата минута, когато топката стигна до Родриго де Пол, който не се поколеба и стреля от границата на наказателното поле. Последва рикошет, който заблуди Унай Симон и топката влезе в мрежата му за 1:0.

Попадението бе преразгледано от ВАР за потенциална засада, но системата показа, че ситуацията е чиста и голът остана – 1:0 за Атлетико Мадрид!

Гостите от страната на баските изравниха точно преди края на първата част, когато Горка Гурусета постави топката на Нико Уилямс, който отблизо разстреля Ян Облак за 1:1.

„Дюшекчиите“ успяха да отговорят бързо на предизвикателството. В 52-ата минута Анхел Корея отне топката в средата на терена. Последва разиграване, при което топката стигна до Коке. Той направи дълъг диагонален пас към включилия се в центъра на атаката Корея. Аржентинецът овладя майсторски топката на границата на наказателното поле, влезе вътре и без колебание вкара втори гол за домакините.

Десет минути преди края на редовното време Атлетико вкара решителен трети гол в мрежата на гостите. Марио Ермосо изведе Самуел Лино на лявото крило. Той нахлу в наказателното поле, където финтира футболист на Атлетик и с много силен удар прати топката в близкия ъгъл на Унай Симон, който не съумя да се намеси и след рикошет в него самия топката влезе за трети път в мрежата му!

До края на мача Атлетико Мадрид не позволи на „лъвовете“ да застрашат аванса му и се поздрави с победата.