3. Атлетико (Мадрид) започна с победа защитата на титлата си в Ла Лига (ВИДЕО)

Атлетико (Мадрид) започна с победа защитата на титлата си в Ла Лига (ВИДЕО)

Отборът надви Селта с 2:1 като гост

Шампионът на Испания Атлетико Мадрид започна защитата на титлата си с успех. „Дюшекчиите“ победиха Селта в 2:1 като гост в първия си двубой от Ла Лига за сезон 2021/22. И двата гола за успеха на мадричани отбеляза Анхел Кореа, за Селта пък се разписа Яго Аспас.

Тимът на Диего Симеоне започна по-активно срещата. Преди да е изминал половин час игра „рохибланкос“ поведоха в резултата. В 23-ата минута Анхел Корея перфектно овладя пас на границата на наказателното поле и майсторски праи топката в горния десен ъгъл, за да даде аванс на Атлети.

Втората част започна с дузпа за Селта. Първоначално реферът реши, че такава няма, но все пак след намесата на ВАР в 55-ата минута бе отсъден наказателен удар. Зад топката, за да опита да изравни резултата, застана Яго Аспас, който прати тпоката в долния ляв ъгъл за 1:1.

Гостите от Мадрид обаче не се стреснаха от гола и натиснаха съперника си, което бързо доведе до резултат. В 64-ата минута. С изстрел от границата на наказателното поле Анхел Корея отново поведе „дюшекчиите“ напред. Топката се удари в сраничния стълб и влетя във вратата на Дитуро.