3. Атлетико Мадрид започна защитата на титлата съвсем не по шампионски (ВИДЕО)

Атлетико Мадрид започна защитата на титлата съвсем не по шампионски (ВИДЕО)

"Дюшекчиите" направиха 0:0 като гости на Райо Валекано

Марио Манджукич направи два пропуска, а испанският шампион Атлетико Мадрид започна защитата на титлата със скучно 0:0 като гост на Райо Валекано в последния мач от първия кръг в Примера.

Наказаният за 8 мача Диего Симеоне само изгледа от трибуните как неговите момчета се мъчеха срещу „пчеличките” и така и не успяха да стигнат до гол в иначе близката дестинация на мадридското предградие.

„Дюшекчиите” направиха много кадрови промени през лятото, но същото може да се каже и за Райо, като техният наставник Пако Хименес пусна цели шестима нови играчи в стартовия състав.

Атлетико влезе по-добре в мача и имаше превес до почивката. Новата покупка от Реал Сосиедад Антоан Гризман се втурна напред, но бе блокиран от вратаря Кристиан Алварес на границата на наказателното поле в 18-ата минута.

После два добри шанса се откриха пред Манджукич. Хърватинът първо стреля от външната страна на мрежата след центриране на Ансалди отляво, а след това прати право в ръцете на вратаря след добра работа на Хуанфран отдясно.

Райо показа чудесна игра в предни позиции, но в защита бе колеблив и Хименес трябваше да накаже домакините в края на първата част, а вместо това се размина с ниско прострелно подаване на Коке.

След почивката постепенно Райо Валекано взе нещата в свои ръце. Коке прати в аут от 20-ина метра при една от редките възможности за Атлетико.

Пред другата врата Куини се опита да изненада Моя от дистанция и ударът профуча покрай левия страничен стълб. На Моя се наложи да се намесва при добре насочен удар с глава на Манучо, но вратарят се справи умело.

Манучо пропиля още едно положение в края и гол така и не падна.

Следващата събота Атлетико Мадрид приема у дома новака Ейбар, а в неделя Райо Валекано гостува на друг новак – Депортиво Ла Коруня.