3. Атлетико матира Валядолид с 5 гола и не изпуска Реал от поглед (ВИДЕО)

Атлетико матира Валядолид с 5 гола и не изпуска Реал от поглед (ВИДЕО)

Двата мадридски клуба са разделени от само две точки

Атлетико Мадрид постигна една от най-резултатните си победи, надвивайки с 5:2 Валядолид в двубой от 32-ия кръг на Ла Лига. Атлетико Мадрид поведе в резултата в 20-ата минута, когато световният шампион Науел Молина бе точен със страхотен изстрел.

Четири минути по-късно Атлети удвои аванса си. Антоан Гризман центрира от пряк свободен, а Хосе Мария Хименес с глава засече топката в десния ъгъл за 0:2.

В 38-ата минута прошка за домакините обаче нямаше. Гризман изведе Мората, който по земя се разписа за 0:3.

Головото шоу през първата част не бе приключило. В 40-ата минута Валядолид получи право да изпълни дузпа. Зад топката застана Сайл Ларин, който стреля в левия ъгъл за 1:3.

Четвърт час преди края на двубоя Мончу центрира от корнер, а Серхио Ескудеро засече топката с глава и я вкара в долния десен ъгъл.

В 86-ата минута Хоакин Фернандес се разписа, но не за Валядолид, а за Атлетико Мадрид. В добавеното време на срещата и Мемфис Депай записа името си сред голмайсторите в двубоя. Нидерландецът получи в своята половина и пробяга цялата дистанция до вратата, за да отбележи за 2:5.

С успеха тимът на Диего Симеоне събира актив от 66 точки, на две от втория Реал Мадрид. Валядолид е 15-и с 35.