3. Атлетико на върха в Испания след победа над Хетафе (ВИДЕО)

Атлетико на върха в Испания след победа над Хетафе (ВИДЕО)

Гризман отбеляза и двата гола за своя тим

Атлетико Мадрид се наложи с 2:0 над Хетафе в V кръг на испанската Примера и се изкачи на първата позиция в класирането, измествайки Барселона. И двата гола за "дюшекчиите" бяха отбелязани от Антоан Гризман (4`; 90`).

Домакините започнаха отлично срещата и в 4-ата минута поведоха в резултата. Вратарят на гостите боксира топката при центриране в наказателното поле, топката попадна в Габи, който в движение засече и намери Гризман във вратарското поле. Французинът овладя с гръб към вратата, бързо се завъртя и прекара топката покрай стража на Хетафе за 1:0.

Това се оказа и единствената сериозна грешка на Хетафе в дефанзивен план през първата част. Домакините владееха повече топката и се настаниха трайно в полето на Хетафе, но така и не стигнаха до втори гол, въпреки наложената преса.

В края на полувремето в една от редките си атаки Хетафе можеше да стигне до изравняване, но Сцепович не се възползва от грешка на отбраната и стреля право в тялото на Облак.

След почивката играта се изравни, а в 62-ата  Педро Леон направи невероятен пропуск. Грешка на Сикуейра остави топката във Виктор Родригес, той изведе на стрелкова позиция Леон, но последният би встрани от вратата.

Точка на спора сложи Антоан Гризман в 90-ата минута, вкарвайки второто си попадение в срещата. Тиаго изведе Джаксън Мартинес отляво, колумбиецът си поведе и разтегли надясно към Гризман, който на празна врата подпечата победата на своя тим.

В друг двубой от кръга Еспаньол се наложи с минималното 1:0 над гостуващия тим на Валенсия. Единственото попадение в срещата, в която главният рефер показа 11 жълти картона, падна през първата част, а негов автор бе Виктор Алварес.

Артета: Гостуваме на шампионите, няма как да е лесно