3. Атлетико не успя да пречупи 10-те от Севиля, Барса остава на върха (ВИДЕО)

Атлетико не успя да пречупи 10-те от Севиля, Барса остава на върха (ВИДЕО)

Унай Емери бе изгонен за протести след червения картон, пета поредна суха мрежа за "дюшекчиите" при 0:0

Атлетико Мадрид записа пета поредна суха мрежа в Примера, но направи грешна стъпка при 0:0 срещу Севиля на „Висенте Калдерон” в 21-ия кръг. Севиля игра над половин час с човек по-малко, но издържа, въпреки че натрупа вече десет мача без победа навън и не е побеждавал на „Калдерон” от 2008 година.

Атлетико не успя да се върне на върха, макар че има равни точки с Барселона (по 48), но шампионите спечелиха прекия мач и формално са първи. Реал Мадрид има шанс да скъси дистанцията до лидерите тази вечер при гостуването на Бетис.

Преди мача севилци бяха спечелили само две от последните си 22 гостувания на мадридски отбори в първенството.

Габи пропусна първото добро положение в 9-ата минута след пас на Гризман, а Саул от малък ъгъл би от външната страна на мрежата. Евер Банега имаше единственото добро положение за Севиля преди почивката, но Савич се намеси добре.

Атлетико бе спечелил 9 от последните си 10 мача в Ла Лига, като в 8 от тях не пусна гол.

Гризман бе най-близо до гола днес, но нацели гредата с глава след двойно с Коке.

Витоло бе изгонен с втори жълт картон за фаул срещу Вието в 61-ата минута и Севиля доигра с 10 души. Унай Емери протестира и бе изгонен в трибуните.

Вратарят Серхио Рико отказа да капитулира до края и отрази силно воле на Габи, докато Ферейра Караско би в стената от свободен удар на отлична позиция в петте добавени минути и гол така и не падна.

Атлетико и Барса имат по 48 точки, Реал дебне отзад с 43 и мач по-малко. Севиля е седми с 33 точки.