3. Атлетико "потопи" Виляреал още по-надълбоко (ВИДЕО)

Атлетико "потопи" Виляреал още по-надълбоко (ВИДЕО)

"Дюшекчиите" победиха ?подводинцата" с 3:1

Отборът на Атлетико Мадрид се наложи с 3:1 срещу тима на Виляреал в последния мач от 13-ия кръг на испанската Ла Лига. “Дюшекчиите” стигнаха до успеха, извършвайки пълен обрат, след като изостанаха в резултата заради гола на Жерард Морено (20'). Успехът донесоха попаденията на Аксел Витсел (45'+1'), Антоан Гризман (80') и Самуел Лино (85').

Победата изведе момчетата на Диего Симеоне на 4-ото място с 6 точки зад лидера Жирона, като столичани имат и мач по-малко. “Жълтата подводница” от своя страна продължава да се намира във втората половина на таблицата и се намира само на 5 точки пред първия под чертата Селта.

Гостите поведоха в резултата в средата на полувремето, когато Жордан Морено се озова на правилното място и време, за да прати топката във вратата, пазена от Ян Облак. Играч в жълто спечели индивидуален сблъсък в наказателното поле и отправи удар, който Облак спаси, но при добавката Моредно бе безпощаден, стреляйки в опразнената врата.

След гола мадридчани натиснаха и направиха няколко опасни атаки. Усилията им се отплатиха в първите секунди от добавеното време, когато Гризман направи страхотен пробив отляво на наказателното поле, плъзна топката вътре в пеналтерията силно и по земя към Аксел Витсел, който засече и изравни резултата.

В началото на втората част “дюшекчиите” наложиха тотален натиск и дори стигнаха до втори гол, отбелязан от Алваро Мората, но съдията го отмени заради засада.

Все пак пълният обрат стана факт след нова обсада пред вратата на “жълтата подводница” в последния четвърт час на двубоя. В 80-ата минута най-добрият на терена за “дюшекчиите” - Антоан Гризман, блесна и с попадение след блестящата си асистенция в края на първото полувреме. Гризман получи подаване от Йоренте и наказа стража на гостите Филип Йоргенсен.

Домакините решиха всичко пет минути по-късно, когато Пабло Бариос намери Самуел Лино, който също се разписа и даде солиден аванс на своите в оставащото време до края на мача.

Това бе 17-и пореден домакински мач на Атлетико Мадрид без загуба, като отборът от испанската столица се върна на победния път след поражението в миналия кръг от Лас Палмас. Виляреал пък все още търси себе си и записа седмата си загуба от началото на сезона.

Севиля - Бетис 1:1