3. Атлетико премаза Валенсия на "Калдерон" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Атлетико премаза Валенсия на "Калдерон" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Мадридчани преминаха с 3:0 през "прилепите" и отново заеха четвъртото място

Атлетико Мадрид победи с 3:0 Валенсия в дербито от 26-ия кръг на Ла Лига и се върна на четвъртото място в класирането. Антоан Гризман отбеляза два гола за успеха, а между тях Кевин Гамейро добави трети.

Началото бе вихрено за домакините, които отправиха удар в очертанията на вратата още в 3-та минута, а 10-та Гризман изведе отбора си напред, след като бе намерен в коридор и с мощен удар с левия крак матира Диего Алвес.

До края на полувремето Ферейра Караско и Гамейро можеха да удвоят, докато за Валенсия най-чистото положение дойде в 34-та минута, когато Симоне Дзадза стреля неточно.

След почивката Атлетико бързо удвои аванса си чрез Кевин Гамейро. Нападателят получи на границата на наказателното поле и с хубав удар по земя прати топката в далечния ъгъл.

След като поведиха с 2:0, домакините свалиха леко темпото и това даде шанс на Мунир Ел Хадади да намали, но той не се възползва. След 70-та минута мадридчани отново включиха на скорост и в 83-та Гризман отбеляза за втори път във вратата на Валенсия. Французинът бе намерен с фалцово подаване и от пет-шест метра не сбърка сам срещу вратаря на гостите.

Така момчетата на Диего Симеоне събраха 49 точки и се върнаха отново на четвъртото място, изпреварвайки Реал Сосиедад. Валенсия пък остават тринайсти с двайсет точки по-малко.