3. Атлетико разклати Реал Мадрид за втори път през 2015-а и побутна "кралете" към изхода от Купата на краля (ВИДЕО+СНИМКИ)

При завръщането на Фернандо Торес отборът на Диего Симеоне взе чист аванс от 2:0 преди реванша от осминафиналите

Испанският първенец Атлетико Мадрид нанесе втора поредна загуба на европейския шампион Реал Мадрид след 2:0 на „Висенте Калдерон” в първа осминафинална среща в турнира за Купата на краля. В типичния си стил отборът на Диего Симеоне изигра много умно тактически двубоя и спечели с голове след почивката на Раул Гарсия от дузпа и бранителя Хосе Хименес, който се разписа с глава след корнер.

Така „кралете” ще имат много тежка задача да наваксат два чисти гола пасив на реванша на 15 януари на „Сантяго Бернабеу”. За "белия балет" това бе второ поредно поражение след 1:2 от Валенсия през уикенда, когато бе сложен край на серията на тима от 22 поредни победи във всички турнири.

Фернандо Торес дебютира повторно за родния си клуб и бе посрещнат с мощни овации на „Висенте Калдерон”. Диего Симеоне обаче бе направил доста промени и ключови играчи като Хуанфран, Коке, Арда и Манджукич останаха на пейката.

От другата страна Анчелоти бе дал почивка на Кристиано Роналдо, който седна на пейката, а Кроос и Кедира играеха заедно в центъра.
Мачът започна обещаващо с голово положение още в 46-ата секунда. Серхио Рамос се извиси и насочи мощно с глава към вратата след центриране от корнер, но Ян Облак внимаваше и изби над гредата.

Реал пресираше добре в началните минути и гол на Бейл с глава след центриране на Хамес бе правилно отменен заради засада.

Постепенно темпото спадна много и срещата се развиваше почти на ходом, а в повечето време домакините се бранеха с по 10 души зад топката.

Рафаел Варан вдигна адреналина в 22-ата минута с ужасна грешка, която позволи на Гризман да се откъсне срещу вратаря Кейлор Навас, ала Варан се върна с голяма крачка и направи отличен шпагат, когато сънародникът му посегна да стреля.

Раул Гарсия овладя добре на втора греда и насочи нисък удар, ала Марсело самопожертвователна изби на точното място в 34-ата минута.

И втората част стартира с повече разигравания в центъра, но в 56-ата минута хвърляне от тъч полетя към Раул Гарсия, който беше свален с ръце на земята от Серхио Рамос и реферът Клос Гомес веднага посочи бялата точка. Самият Раул Гарсия прати прецизно в долния десен ъгъл и преодоля Навас, който бе много близо да спаси – 1:0.

Веднага след гола Фернандо Торес, който не се отличи с нищо в мача, бе заменен от Коке и получи аплодисменти от трибуните. Анчелоти отговори с пускането на Кристиано Роналдо на мястото на Хамес Родригес. Симеоне постепенно включи всички оръжия и пусна и Манджукич, и Арда до 75-ата минута.

Веднага след смените Габи центрира от корнер и централният бранител Хосе Хименес като по конец прати с глава в далечния ъгъл за 2:0  и постави европейския шампион в нокдаун.

След втория гол Алваро Арбелоа имаше голям късмет, че съдията не забеляза как заби бутоните си в крака на Габи, който вече се бе освободил от топката. Така десният бек на Реал се размина с директен червен картон.

Арбелоа бе заменен, а мачът се изнерви и Серхио Рамос се отърва без втори жълт картон за очевидна игра с ръка. Реал натискаше в половината на съперника, но не съумяваше да стигне до голово положение.

"Дюшекчиите" задържаха комфортното 2:0, а реваншът е на 15 янаури /четвъртък/ от 21:00 на "Бернабеу".

Тер Стеген: Тази загуба боли