3. Атлетико се сгромоляса като гост на Сосиедад, Барса може да е шампион в неделя (ВИДЕО)

Момчетата на Диего Симеоне отнесоха три гола на "Аноета"

Атлетико (Мадрид) загуби визитата си на Реал Сосиедад в мач от 33-ия кръг на Примера дивисион с резултат 0:3 и остана на 12 точки от лидера Барселона.

Така при загуба на "дюшекчиите" и в следващия кръг срещу Бетис, "балугранас" ще станат шампиони без игра, тъй като през уикенда каталунците излизат във финала за Купата на Краля срещу Севиля.

Мачът на "Аноета" започна равностойно, но в 27-та минута Уилиям Хосе откри резултата с първия точен изстрел за Сосиедад в срещата, след като беше намерен перфектно от Аднан Янузай.

На почивката Диего Симеоне пусна в игра Фернандо Торес, който трябваше да помага на отбора си, тъй като гостите отправиха точно два удара по посока на Джеронимо Рули. Това обаче не проработи и атаката на гостите продължи да изпитва трудности.

В 66-та Ел Ниньо стреля, но неточно, а малко след това Вършалко също не беше акуратен. Минути след това домакините поеха инициативата и в 80-та минута Хуанми покачи на 2:0 за Сосиедад.

Нивото в състава на Атлетико падна още повече след второто попадение и домакините се възползваха от това, когато третата минута на продължението Хуанми отбеляза за втори път и оформи крайния резултат.

Така Атлетико остана на 12 точки зад Барселона пет кръга преди края, докато Реал Сосиедад се изкачи 11-ти с 43 пункта.

Груев с пълни 90 минути при успех с 2:0 над Кардиф