3. Атлетико стигна само до точка в Никозия – 1:1

Атлетико стигна само до точка в Никозия – 1:1

Отборът на Атлетико (Мадрид) стигна до изключително ценна точка срещу непретенциозния тим на Апоел (Никозия), завършвайки наравно 1:1. След този хикс испанците почти си осигуриха участие в новосформираната надпревара Лига Европа

Отборът на Атлетико (Мадрид) стигна до изключително ценна точка срещу непретенциозния тим на Апоел (Никозия), завършвайки наравно 1:1. Срещата се игра на стадион „Пансиприа” и бе от програмата на 5-ия кръг на група „Д” на турнира Шампионска лига. След този хикс испанците почти си осигуриха участие в новосформираната надпревара Лига Европа, където ще играят след приключване на груповата фаза на най-комерсиалния клубен турнир в света.

Срещата започна със стабилен домакински натиск, който даде резултат още в 5-та минута. Тогава нападателят на Апоел Миросавлйевич засече отблизо остро центриране на Александру и не остави никакви шансове на Асеньо за 1:0. Три минути по-късно Агуеро можеше да изравни, но изстрелът му премина близо до горния ляв ъгъл на вратата на домакините.

Последваха пропуски на Форлан, Сантана, Камачо и Шимао, но гол в мрежата на Апоел така и не падаше. В 30-ата минута Форлан отново можеше да се разпише, но вратарят на никозийци извади кълбото буквално от горния си десен ъгъл. До края на първата част „дюшекчиите” продължиха да търсят изравнителното попадение, но така и не успяха да вкарат и се оттеглиха на почивка с един гол пасив в актива си.

Второто полувреме започна с няколко неточни шута на Сантана, Хурадо и Камачо преди Шимао да изравни статуквото. Това се случи в 62-ата минута, след като португалецът вкара топката в горния ляв ъгъл на Киотис след изстрел с десния крак.

След изравнителния гол играта се накъса изключително много и до края на двубоя се запомни само един пропуск на Макси Родригес в 86-ата, когато той бе разколебан от стража на Апоел. Така двата тима си разделиха по точка, която облагодетелства повече състава на Атлетико.

След този хикс домакините от Никозия се намират на последното 4-о място във временното класиране на група „Д” с актив от 2 точки. „Дюшекчиите” пък са 3-и с 3 спечелени точки.

Апоел (Никозия) – Атлетико (Мадрид) 1:1

1:0 Миросавлйевич 5’