3. Атлетико взе мадридското дерби и нанесе втора поредна загуба на Реал в първенството (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Кралете" бяха надиграни с 1:2 в собствения си дом

Атлетико (Мадрид) спечели дербито с градския съперник Реал. "Дюшекчиите" заслужено се наложиха с 2:1 на "Сантяго Бернабеу", като тимът на наказания Диего Симеоне повече търсеше успеха.

"Кралския клуб" е съперник на българския Лудогорец в груповата фаза на Шампионската лига. След загубата на Ливърпул от Астън Вила с 0:1 по-рано днес, тази на Базел и поражението на Реал, надеждите на феновете на "орлите" за нещо повече от почетна загуба срещу именитите си съперници са се повишили.

Тиаго откри резултата за гостите, Кристиано Роналдо успя да изравни от дузпа, но Арда Туран отново проби Касияс и донесе успеха на Атлетико.

Двубоят започна с минута мълчание в памет на бившия играч на Реал (Мадрид) Фернандо, който почина наскоро.

Моментално след края на минутката мълчание битката на терена започна. Двата отбора започнаха да търсят успеха още от първата минута на двубоя, а интересните положения започнаха да валят.

С една от първите си възможности Атлетико поведе. Слабостта на "кралете" в отбрана отново си пролича. Защитата на домакините не бе построена добре, Коке центрира от корнер, Тиаго остана непокрит и отблизо с глава заби топката във вратата на Касияс.

В средата на първата част Роналдо бе спънат в наказателното поле на Атлетико и домакините получиха възможност да изпълняват дузпа. Зад топката застана португалецът и не сбърка.

В края на първата част пред Бензема се откри прекрасна възможност да изведе Реал напред в резултата, но Моя отново показа класата и спаси. Вратарят на "дюшекчиите" се прояви по най-добрия начин и по-рано през полувремето, когато успя да отбие коварен удар на Бейл от пряк совобден удар.

През втората част Реал не успя да създаде толкова положения, колкото през първото. Изглеждаше, че Атлетико търси успеха по-настойчиво. На терена за "кралете" се появи и Хавиер Ернандес, който обаче не успя да се разпише с бялата фланелка, както направи в първите си мачове за Чивас и Манчестър Юнайтед.

В 76-ата минута по-добрата игра на Атлетико доведе до победен гол. Хуанфран центрира отдясно, Раул Гарсия умно пропусна топката и Арда Туран с едно докосване прати топката в долния десен ъгъл на Касияс.

В последните минути Атлетико имаше възможност да направи победата си още по-изразителна. Появилият се като смяна Антоан Гризман бе изпуснат, излезе сам срещу Касияс, но ударът му от малък ъгъл срещна мрежата от външната страна.

Това е второ поредно поражение за тима на Карло Анчелоти, като Реал се намира на 12-ата позиция с едва две точки след три изиграни кръга. Атлетико (М) има седем и втори, на две точки от лидера Барселона.