3. Аугсбург не се опъна на 10 от Байерн (ВИДЕО)

Аугсбург не се опъна на 10 от Байерн (ВИДЕО)

Баварците се класират на четвъртфинал за Купата след победа с 2:0, Кикерс Офенбах сензационно острани елитния Фортуна и също намери място сред последните 8

Отборът на Байерн Мюнхен нямаше затруднения да се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на Германия, след като преодоля тима на Аугсбург с 2:0 като гост, въпреки че се наложи да играе цяло второ полувреме с човек по-малко.

Марио Гомес даде преднина на баварците в 26-ата минута след асистенция на Франк Рибери.

Гостите владееха изцяло инициативата в срещата и имаха огромно игрово преимущество над своя съперник.

В 47-ата минута обаче Рибери извърши грубо нарушение и получи директен червен картон, като по този начин тимът на Байерн трябваше да доиграе срещата с десет души в състава си.

Наказанието обаче не смути баварците, които нямаха проблеми да запазят преднината си, а в 85-ата минута Джердан Шакири дори удвои резултата след голов пас на Томас Мюлер.

Третодивизионният тим на Кикерс Офенбах също продължи към следващия етап след като сензационно се наложи над елитния Фортуна (Дюселдорф) с 2:0.

И двете попадения за отбора на Кикерс, който бе домакин в тази среща паднаха след почивката.

Матиас Фетч изведе своя тим напред в 76-ата минута, а Стефан Воглер довърши съперника с втори гол пет минути преди края на редовното време.