3. Аугсбург прекъсна рекордната серия на Байерн от 53 мача без загуба в Бундеслигата (ВИДЕО)

Баварците загубиха с 0:1 на "SGL Арена", мислейки за реванша с Манчестър Юнайтед, вижте всички резултати в Германия

Аугсбург прекъсна рекордната серия на Байерн (Мюнхен) от 53 мача без загуба в Бундеслигата и победи новия стар шампион на Германия с 1:0 у дома. Байерн допусна първа загуба в Бундеслигата този сезон чак в 29-ия кръг. Баварците вече си осигуриха шампионската титла и изцяло мислят за реванша с Манчестър Юнайтед в четвъртфиналите на Шампионска лига след 1:1 на „Олд Трафорд”.

Байерн нямаше поражение в елита от октомври 2012 година, когато падна от Байер Леверкузен, но днес Пеп Гуардиола направи редица промени и съхрани силите на куп титуляри, а само Нойер, Кроос, Швайнщайгер и Мартинес играха от онези, които се изпрваиха срещу Юнайтед в Англия.

Аугсбург имаше много проблеми с контузии, но започна силно и Нойер се намеси в началото след шут на Острожек. Шакири стреля в аут при първата добра възможност за Байерн.

Аугсбург достигна до победния гол в 31-ата минута, когато баварците загубиха отляво, Байер намери Саша Мьолдерс и нападателят се разписа за 1:0.

Гуардиола пусна Гьотце и Алаба на почивката, а Манджукич изпусна отличен шанс секудни след подновяването на играта.

Нойер спаси в ситуация един на един срещу Есвайн, а Раул Бобадия удари гредата на Байерн.

Баварците натиснаха в края, но така и не стигнаха до гол и рекордната серия без загуба в Германия свърши.