3. Аугсбург ще дебютира в евротурнирите (ВИДЕО+СНИМКИ)

Аугсбург ще дебютира в евротурнирите (ВИДЕО+СНИМКИ)

Байерн отпразнува титлата с победа пред погледа на Неделев, Дортмунд изпрати подобаващо Клоп, но се размина с Европа

Отборът на Аугсбург ще играе в европейските клубни турнири за първи път в своята история! Това стана факт, след като тимът постигна впечатляващ обрат и победа с 3:1 като гост на третия в крайното класиране на Бундеслигата – Борусия Мьонхенгладбах.

Домакините поведоха в 36-ата минута чрез Рафаел, но в 61-ата останаха с човек по-малко, защото Хавард Нордвейд получи директен червен картон. В 72-ата пък Емил Хойберг изравни със страхотен гол, а после две резерви оформиха крайния резултат.

Така Аугсбург зае петото място в крайното класиране и ще играе директно в групите на Лига Европа.

Шалке пък падна с 0:2 в Хамбургер, така че ще трябва да мине през квалификациите на втория по сила турнир на УЕФА.

С две точки зад „кралскосините” остана Борусия (Дортмунд), макар че „жълто-черните” изпратиха с победа и невероятна хореография ветерана Себастиан Кел и своя треньор Юрген Клоп.

Специалистът пристигна в Дортмунд през 2008 г. и спечели 5 трофея, като освен това класира своите за още четири финала, включително един в Шампионската лига, загубен от Байерн (Мюнхен) през сезон 2012/13.

Междувременно бавараците спряха серия от три загуби в елита с домакинска победа с 2:0 над Майнц 05, за който неизползвана резерва остана българинът Тодор Неделев.

За успеха се разписа Бастиан Швайнщайгер, който вкара за 45-ти път в Бундеслигата и така изпревари Франц Бекенбауер във вечната ранглиста на реализаторите.

След срещата баварците вдигнаха своята рекордна XXV титла на Германия, а техен подгласник стана съставът на Волфсбург, фиксирал равенство 2:2 с Кьолн.

Директно в групите на Шампионската лига ще играе още Борусия Мьонхенгладбах, докато Байер Леверкузен финишира четвърти и ще трябва да мине през квалификациите.

1:0 Рафаел (’36)
’61 – червен картон за Нордвейт (Борусия Мьонхенгладбах)

18 Падеборн 34 7 10 17 31 : 65 31 Изпадане
Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

НА ЖИВО: Интер - Милан 0:1

Следете тук Дерби дела Мадонина

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1