3. Аугсбург взе ценни три точки от Байер в битката за оцеляване (ВИДЕО)

Аугсбург взе ценни три точки от Байер в битката за оцеляване (ВИДЕО)

"Асприните" пък останаха далеч от зона "Европа"

Аугсбург постигна много важна победа с 1:0 у дома срещу Байер Левекузен. По този начин баварците поне за кратко се отдалечават от битката за оцеляване, събирайки 21 точки на 13-ото място. „Аспирините“ на Чаби Алонсо са девети с 3 повече.

Първата интересна ситуация в мача дойде в 28-ата минута, когато Муса Диаби стреля от границата на наказателното поле в аут.

Само две минути по-късно французинът се приближи в опитите си да даде аванс на Леверкузен. Тойовладя добър пас в наказателното поле и с хубав изстрел разтресе левия страничен стълб.

Дион Бейло преодоля пазача си в 55-ата минута и нанесе топовен удар от границата на наказателното поле, който обаче бе избит в корнер от Лукаш Храдецки. От ъгловия удар Арне Ейнджълс центрира към Мергим Бериша, който бе добре позициониран и с глава вкара топката във вратата.

В 75-ата минута Леверкузен имаше претенции за дузпа за нарушение срещу Амин Адли, като всички футболисти на Байер наобиколиха съдията, който обаче не бе заинтригуван и не посочи бялата точка.