3. Авансът на "червените дяволи" на върха нарасна на 15 точки (ВИДЕО)

Авансът на "червените дяволи" на върха нарасна на 15 точки (ВИДЕО)

Манчестър Юнайтед се наложи с 2:0 като гост на последния във Висшата Лига - Куинс Парк Рейнджърс

Отборът на Манчестър Юнайтед увеличи аванса си на върха във Висшата лига на 15 точки пред шампиона Манчестър Сити, след като днес се наложи с 2:0 като гост на Куинс Парк Рейнджърс. Мачът от 27-ия кръг на английското първенство се игра на „Лофтус Роуд”, а головете за „червените дяволи” отбелязаха Рафаел Да Силва и Райън Гигс.

Така авансът на тима на сър Алекс Фъргюсън на върха в подреждането нарасна до 15 точки, като все пак Манчестър Сити има и мач по-малко. Утре „гражданите” приемат на „Етихад” отбора на Челси. Куинс Парк Рейнджърс остава на дъното след поражението от Юнайтед, като е с актив от 17 точки.

Голмайсторът на „червените дяволи” – Робин ван Перси, бе заменен в 41-ата минута от Дани Уелбек, след като получи контузия в гърба, която поне на пръв поглед не изглеждаше сериозна.

Луиш Нани имаше възможност да открие резултата в 13-ата минута, но изстрелът на португалеца с глава не попадна в очертанията на вратата. Малко след това Хавиер Ернандес бе много близко до гол, след като отправи удар с глава след центриране на Ашли Йънг, но Жулио Сезар с отлична намеса изби в корнер.

Така се стигна до 23-ата минута, когато „червените дяволи” откриха резултата. Автор на гола бе Рафаел Да Силва, а бразилецът се разписа с брилянтен бомбен изстрел от далечно разстояние, като топката влетя неспасяемо в десния ъгъл на вратата на домакините.

Куинс Парк Рейнджърс имаше отлична възможност да изравни в 35-ата минута, когато Кристофър Самба засече с глава центриране в наказателното поле на гостите, а авторът на гола за Юнайтед – Рафаел, изчисти от голлинията. При аванс от един гол в полза на тима на сър Алекс Фъргюсън дойде и краят на първото полувреме.

Домакините достигнаха до нова страхотна ситуация, от която можеха да възстановят равенството, в 64-ата минута, когато Лоик Реми стреля от чиста позиция, но Давид Де Хеа реагира отлично и отрази изстрела на нападателя. В 76-ата минута влезлият в игра като резерва Уейн Рууни бе близо до гол, но ударът му бе блокиран, а в 80-ата авансът на „червените дяволи” се увеличи на две попадения. Райън Гигс покачи на 2:0 със страхотен удар, като по този начин до голяма степен сложи край на интригата в срещата.

До края на мача Куинс Парк Рейнджърс не достигна до попадение във вратата на Давид Де Хеа, а Манчестър Юнайтед също не отбеляза нов гол и така последният съдийски сигнал дойде при резултат 2:0 в полза на „червените дяволи”.

В следващия кръг Юнайтед е домакин на Норич Сити, докато Куинс Парк Рейнджърс гостува на Саутхемптън.

Куинс Парк Рейнджърс 0:2 Манчестър Юнайтед
23’ 0:1 Рафаел
80’ 0:2 Гигс