3. Автогол подари на Юнайтед победа навръх рождения ден на Ван Гаал (ВИДЕО+СНИМКИ)

Автогол подари на Юнайтед победа навръх рождения ден на Ван Гаал (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Червените дяволи” откриха сезона във Висшата лига на „Олд Трафорд” с 1:0 над Тотнъм и петима дебютанти

Манчестър Юнайтед започна с минимална победа новия сезон във Висшата лига.

„Червените дяволи” надвиха с 1:0 у дома Тотнъм в дебютния мач от първия кръг на първенството и така поднесоха подарък на своя наставник Луис ван Гаал, отпразнувал днес своя 64-ти рожден ден.

Холандският специалист заложи на квартет от нови попълнения в стартовия си състав – Морган Шнайдерлин (халф), Матео Дармиан (бранител), Мемфис Депай (нападател) и на вратаря Серхио Ромеро, заменил оставения извън групата Давид де Хеа, като всеки от четиримата записа дебют с екипа на „червените дяволи”. Такъв, но след почивката като резерва, направи и петият нов на „Олд Трафорд” това лято – Бастиан Швайнщайгер.

Футболистите на домакините излязоха с черни летички на терена в памет на починалия наскоро от сърдечен удар на 65 години Невил Невил, баща на братята Фил и Гари, защитавали дълги години цветовете на Манчестър Юнайтед.

Началните минути не бяха никак добри за 20-кратните шампиони на Англия, които трудно преминаваха центъра на терена.

Най-често с топката от отбора им играеше вратарят Ромеро, започнал за първи път в шампионатен мач от месец декември 2014 година. Аржентинският национал показа несигурност при играта с крака, а колебливи изяви имаше и друг новодошъл – Морган Шнайдерлин.

Първата добра възможност през сезон 2015/16 се откри пред Кристиан Ериксен в 10-ата минута, когато датчанинът бе изведен сам срещу вратаря на домакините и опита технично да го прехвърли, ала топката мина на сантиметри над гредата.

Противно на футболната логика обаче в 22-ата минута Манчестър Юнайтед поведе в резултата. Тогава Депай подаде в коридор към Ашли Йънг, който намери непокрития в пеналта Уейн Рууни.

Капитанът на „червените дяволи”, започнал на върха на атаката, си спря топката, ала точно преди да нанесе удар притичалият Кайл Уокър му я изби, но я прати в собствената си врата.

Така за първи път в историята на Висшата лига дебютното попадение за кампанията бе автогол.

Интересното е, че до този момент момчетата на Луис ван Гаал не бяха отправили нито един удар по посока вратата на Михаел Ворм, заменил контузения Юго Лорис под рамката на Тотнъм.

Впоследствие Манчестър Юнайтед заигра по-добре и до почивката последваха пет удара към холандския страж, който обаче не трябваше да се намесва решително.

След паузата домакините заиграха по-добре и като цяло имаха превес. В 73-ата минута Уейн Рууни опита атрактивна странична ножица след центриране на представилия се силно Матео Дармиан, ала не сполучи.

Последва шут на капитана и от пряк-свободен удар, а в заключителните минути Тотнъм пробва да стигне поне до точка и в 84-ата Ромеро трябваше да спасява след изстрел на Ериксен от малък ъгъл.

Малко преди края на редовните 90 минути датчанинът пробва да изненада вратаря и от далеч, но той се намеси добре, както стори и след един рикошет в главата на Смолинг малко по-рано.

Така в крайна сметка, пред погледа на легендарния сър Алекс Фъргюсън, тимът на Манчестър Юнайтед стигна до пълния комплект от точки, макар че не убеди с играта си, особено преди почивката и в последните минути на мача.

Наполи мина и през Комо с 3:1, за да оглави Серия А

Новакът успя да стигне до 1:1 на почивката, но капитулира след нея

Спалети обяви националите на Италия за Белгия и Израел

Името Малдини отново ще облече екипа на "Скуадра Адзура"

Артета хвали постоянството на Арсенал

Мениджърът на "топчиите" е доволен от добрата форма на отбора му от старта на сезона