3. Автогол провали Севиля в Румъния

Автогол провали Севиля в Румъния

Унирея Урзичени победи с 1:0 благодарение на Ивица Драгутинович.

Севиля допусна първа загуба в група G на Шампионската лига. Испанският тим падна с 0:1 от  Уоснирея Урзичени в двубой, който се игра на стадиона на Стяуа в Букурещ. До този резултат се стигна след автогол на Ивица Драгутинович в 45-та минута. Тогава той прати с глава топката в собствената си врата за радост на румънските фенове.

Тази загуба няма никакво практическо значение за Севиля, тъй като отборът вече имаше осигурено класиране за осминафиналите. Унирея остава на второ място, но се нуждае поне от равенство при гостуването на Щутгарт на 9 декември. При евентуална загуба румънският тим ще продължи в Лига Европа след Нова година.

Въпреки, че треньорът на Севиля Мануел Хименес бе дал почивка на някои титуляри, неговият отбор контролираше мача още от самото начало. Добра възможност за гол пропусна Хесус Навас в 8-та минута, а при следващата атака Кануте уцели гредата. В 16-та минута Негредо бе близо до гола, а малко по-късно същият футболист удари за втори път гредата на вратата на Унирея.

Противно на логиката Унирея поведе в резултата. В 45-та минута това направи защитникът на Севиля Ивица Драгутинович. Той не бе обезпокояван от противникови играчи, но прати топката в собствената си мрежа след центриране на Пабло Брандан от пряк свободен удар.

През второто полувреме Севиля осъществи натиск към вратата на домакините, но така и не стигна до гол. С всяка измината минута отборът на Унирея изглеждаше все по-уверен в силите си и в крайна сметка записа втората си победа при дебютното участие в Шампионската лига. Радостта на феновете в Букурещ бе помрачена само от успеха на Щутгарт в Глазгоу. А това означава, че храбрият тим на Унирея излиза в битка на живот и смърт в Германия на 9 декември, за да заслужи място на осминафиналите.

УНИРЕЯ УРЗИЧЕНИ - СЕВИЛЯ 1:0

Голмайстор: Драгутинович (45-автогол)

УНИРЕЯ: Арлаускис, Галамац, Мехмедович, Мафтей, Брандан, Бордеану, Гомес (90 - Парудету), Апостол, Фрунца (63 - Балан), Биласко, Варга (87 - Семедо)

СЕВИЛЯ: Варас, Санчес, Конко, Драгутинович, Ф. Наваро, Лоло (61 - Ренато), Зокора, Х. Навас, Капел (61 - Фабиано), Кануте, Негредо (69 - Пероти)

СЪДИЯ: Йовребьо (Норвегия)

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Мафтей (Унирея), Галамаз, Апостол, Навас (Севиля)