3. Автогол, спорна дузпа и неотсъдена такава не спряха Юнайтед към финала (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Червените дяволи” биха Евертън в типичен стил, с гол в последната минута

Манчестър Юнайтед е първият финалист за ФА Къп!

Това стана факт, след като „червените дяволи” вкараха гол в 93-ата минута и надвиха Евертън с 2:1 в полуфинала на „Уембли”.

В герой на запомнящия се мач на митичния стадион се превърна Антони Марсиал, който игра силно през цялото време и донесе победата точно преди продълженията.

Иначе още в петата минута, след изпълнение на корнер от Манчестър Юнайтед и бърза контраатака, Евeртън бе близо до гола.

Ромелу Лукаку успя да преодолее Давид де Хеа и да стреля точно, но притичалият Уейн Рууни изчисти топката от голлинията.

„Червените дяволи” отговориха с отлична акция, в която участваха Маркъс Рашфорд, Рууни и Джеси Лингард, но последният не можа да се възползва от чудесния пас на капитана си.

В 21-ата минута пък друг бивш „карамел” Маруан Фелайни изведе страхотно в коридор Антони Марсиал, но французинът не можа да улучи целта с изстрел от ъгъла на вратарското поле.

Възпитаниците на Луис ван Гаал обаче постепенно затегнаха обръча около защитата на Евертън и тя се пропука в 34-ата минута, когато Марсиал за пореден път се справи със съперник и върна към връхлитащия Фелайни.

Белгиецът пък прати топката във вратата с хубав удар от движение и откри – 1:0.

В 56-ата минута младият Фосу-Менса отне топката от Рос Баркли в пеналта с чист шпагат, според Дани Мърфи, но реферът отсъди дузпа.

С изпълнението й се нагърби Лукаку, който бе отчаян от страхотната намеса на Давид де Хеа, спасил с една ръка.

Веднага след това испанецът показа класа и след хубавия изстрел на Баркли от свободен удар.

В 64-ата минута Антони Марсиал отново навлезе в пеналта и подаде към Фелайни, чийто първи опит не се получи, а след втория топката бе спряна с ръка от падащия Ягиелка. Ситуацията обаче остана скрита от погледите на реферите и дузпа не последва.

Иначе Евертън заигра по-добре след почивката и „карамелите” бяха възнаградени в 76-ата минута, когато късметът им се усмихна. Крис Смолинг си вкара автогол след едно центриране на Жерар Делофеу и резултатът бе изравнен – 1:1.

Малко след това Фелайни сгреши в центъра и мърисасайдци имаха числен превес в пеналта на Юнайтед, но белгиецът се върна и в последния миг блокира удара на Лукаку.

И когато 86 064 зрители на „Уембли” вече очакваха продълженията, се стигна до последната 93-та минута.

Тогава Марсиал започна една акция и размени подавания с резервата Андер Ерера, след което вкара хубав гол, за да прати Манчестър Юнайтед на финал за 19-и път в историята.

Мачът за ФА Къп ще се играе на 21 май, а съперник на „червените дяволи” ще е победителят от мача Кристъл Палас – Уотфорд.

Илия Груев със съмнение за тежка контузия на коляното

Родният национал е получил проблема във вчерашния мач срещу Норич

Тен Хаг не е притеснен за бъдещето си

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Ерик тен Хаг призова играчите си "да запазят вяра", че могат да бързо да се съвземат след загубата от Тотнъм