3. Автогол в края върна Ливърпул на върха в Англия (ВИДЕО)

Автогол в края върна Ливърпул на върха в Англия (ВИДЕО)

Мърсисайдци биха с 2:1 Тотнъм, черната серия на "шпорите" продължава в пети пореден двубой

Ливърпул стигна трудно до победа с 2:1 над Тотнъм в дербито на 32-ия кръг във Висшата лига. Мърсисайдци поведоха в 16-ата минута след попадение на Фирмино, след което направиха редица пропуски, за да дойде 70-ата минута и изравнителния гол на Лукаш Моура. В 90-ата минута късметът покри тима на Юрген Клоп и след удар с глава на Мохамед Салах топката бе избита от Юго Лорис, а Тоби Алдервейрелд нямаше време да реагира и си вкара в собствената врата. Ливърпул си върна първото място във временното класиране и отново води с две на втория Манчестър Сити. Тотнъм вече в пети мач няма победа – четири загуби и едно равенство, което сериозно застрашава мястото на тима в Топ 4 след края на сезона.

В първия четвърт час играта бе равностойна на „Анфийлд”, като гостите дори бяха с една идея по-активни в атака. В 16-ата минута обаче мърсисайдци откриха резултата и поеха нещата в свои ръце. Андрю Робъртсън направи перфектно центриране отляво за Фирмино, който засече с глава от няколко метра, като не остави шансове на Лорис 1:0 за Ливърпул.

В следващите няколко минути домакините имаха още две добри положения за нов гол – първо Трент Александър-Арнолд пробва силен, но неточен удар в 18-ата, а две по-късно Садио Манесъщо не показа точен мерник след удар извън пеналта.

В 28-ата минута Трент Александър-Арнолд центрира от корнер, като ударът му можеше да изненада Лорис, тъй като топката срещна десния страничен стълб и излезе в аут.

В 37-ата минута Мане шутира от линията на големия пеналт, а Юго Лорис само изгледа топката, която мина на сантиметри от целта.

След почивката динамиката се запази, като още в първите минути двата тима размениха по една добра атака.

В 56-ата минута Хари Кейн нанесе силен удар, но от малък ъгъл и Алисон изби, последва добавка на Ериксен, но Андрю Робъртсън успя да застане на пътя на топката и да предотврати сигурен гол.

Три по-късно Мохамед Салах завърши перспективна атака на мърсисайдци с неточен удар, а можеше да комбинира с Мане, а в 69-ата отново шутира неточно.

В 70-ата минута Хари Кейн бе фаулиран в централната зона, изпълни бързо фаула и с перфектен пас намери Трипиър на дясното крило. Последва пас към Ериксен, който продължи в пеналта, а Лукаш Моура със силен удар от десетина метра разпечата вратата на Ливърпул.

В последните минути Тотнъм вдигна оборотите и имаше на два пъти възможност да отбележи втори гол. Първо в 85-ата минута Сисоко излезе на добра позиция, вдясно от него бе Хюн Мин-Сон, а пред него бе само Ван Дайк. Французинът предпочете да завърши сам атаката и стреля неточно над вратата. Деле Али отправи техничен удар, малко по-късно, като топката мина опасно близо до сглобката, но излезе в аут.

В последната минута от редовното време драмата стана пълна. След центриране от корнер Хари Кейн изби с глава, последва нов пас на Трент Александър-Арнолд към далечната греда, Салах засече с глава, но Лорис успя да избие. Топката обаче се отби в Алдервейрелд и се оплете в мрежата за 2:1.

Ливърпул задържа аванса си и се поздрави с трите точки от двубоя.