3. Аякс не си популюва - отнесе с 4:0 Рейнджърс

Аякс не си популюва - отнесе с 4:0 Рейнджърс

Шотландците се завърнаха в ШЛ след 12 години

Нидерландският шампион Аякс разгроми гостуващия на "Йохан Кройф Арена" тим на Рейнджърс с резултат 4:0 в първи сблъсък от група A на Шампионската лига. Амстердамци решиха всичко още през първото полувреме, когато отбелязаха три попадения. Едсон Алварес откри в 17-ата, а Стивън Бергхаус удвои в 32-ата минута. Мохамед Кудус направи резултата класически в 34-ата минута, а Стивън Бергвайн оформи крайния резултат в 80-ата минута.

Домакините излязоха пределно мотивирани и от самото начало се видя, те ще контролират срещата, което не се промени до края. Възпитаниците на Адолф Шрьодер изпуснаха и още няколко добри положения, докато за шотландците попадение през втората част беше отмененон заради засада през второто полувреме.

По този начин Аякс нанесе нов звучен шамар на Рейнджърс, който се завърна в груповата фаза на надпреварата за първи път от сезон 2010/2011. През уикенда финалистът от Лига Европа миналия сезон загуби със същия резултат в местното дерби със Селтик.

Във втория кръг Аякс гостува на Ливърпул, докато Рейнджърс приема Наполи.