3. Айнтрахт и Фрайбург врътнаха 0:0 помежду си (ВИДЕО)

Айнтрахт и Фрайбург врътнаха 0:0 помежду си (ВИДЕО)

Двата тима не излъчиха победител в скучен мач

Айнтрахт (Франкфурт) и Фрайбург завършиха 0:0 в мач от 5-тия кръг на Бундеслигата. И двата тима имаха някои положения, но така и не успяха да реализират, а за “франките” това бе четвърто поредно равенство в първенството.

Още в 4-ата минута Рицу Доан от гостите имаше добра възможност да открие резултата, но ударът му с глава бе избит от Кевин Трап в корнер. Седем минути по-късно пък Чаиби Фарес от Айнтрахт стреля опасно, но стражът на Фрайбург Ноа Атуболу също се намеси с вещина. В 31-вата минута Елис Скири също пробва удар, но вратарят на гостите отново спаси.

Второто полувреме започна с нова добра ситуация за “франките”, когато Омар Мармуш се озова в удобна позиция и стреля, но Атуболу спаси сигурен гол. Фрайбург пък отговори след осем минути, когато Винченцо Грифо засече добро центриране и стреля от непосредствена близост, но Кевин Трап успя да спаси. В 60-ата минута Мармуш имаше нова добра възможност, но шутът му бе неточен.

До края на срещата Айнтрахт продължи да атакува, като опасни удари на Начо Фери и Лукас Мело бяха блокирани. Домакините обаче така и не успяха да преодолеят добрата защита на Фрайбург, a четири минути преди края на редовното време двата отбора се сдърпаха, заради което главният съдия Феликс Цвайер раздаде няколко жълти картона. В самия край на срещата резервата Чуквубуике Адаму се разписа за гостите, но попадението бе отменено заради засада.

Така Айнтрахт с поредното си равенство заема 8-о място в класирането с 7 точки, а непосредствено след него със същия актив остава и Фрайбург, който поне прекъсна серията си от две поредни поражения.