3. Айнтрахт сензационно обърна Байерн - 2:1

Айнтрахт сензационно обърна Байерн - 2:1

Баварците допуснаха обрат, след като водеха с 1:0 до 87-ата минута

Лидерът в германската Бундеслига Байерн Мюнхен претърпя сензационен обрат от Айнтрахт Франкфурт и загуби мача от 27-ия кръг с 1:2. До 87-ата минута баварците водеха с 1:0 след гол на Мирослав Клозе, но грешки на Давид Алаба в самия край позволиха на домакините да спечелят мача след попадения на резервите Цуму и Фенин. Така Байерн прекъсна уникалната си серия от 19 мача без загуба в първенството и може да отстъпи водачеството си след този кръг, ако Шалке спечели утрешния мач срещу Хамбургер. Леверкузен пък е на три точки от мюнхенския тим.

Мачът започна вихрено за Байерн. Удар на Ариен Робен бе спасен преди Мирослав Клозе да разпечата вратата на Ока Николов след асистенция на Марк ван Бомел. Последваха силни минути за Айнтрахт, които се опитаха бързо да върнат попадението. Статистиката обаче не бе на тяхна страна преди срещата, тъй като през този сезон баварците нямаха загуба, след като открият резултата. Най-напред Бенджамин Кьолер стреля встрани, а след това бранител на Байерн блокира удар на Александър Майер. Кайо се пробва след половин час игра, но Бут се намеси. До почивката Байерн имаше превъзходство на „Комерцбанк Арена”, но Ариен Робен и Бастиян Швайнщайгер не успяха да удвоят аванса на лидера в Бундеслигата.

Веднага след почивката Айнтрахт пропусна много добра възможност чрез Бенджамин Кьолер. Негов удар извън наказателното поле мина близо до вратата на Байерн. Пет минути по-късно Марко Рус направи нов неточен удар за домакините. В 53-ата минута Айнтрахт пропусна най-добрата си възможност до момента, след като Кайо свали с глава топката за Пирмин Швеглер, чийто удар мина много близо до целта. Мачът продължи спокойно. Чак в 72-ата минута Байерн стигна до голова ситуация. Даниел Ван Буйтен засече с глава центриране на Филип Лаам, но ударът му мина покрай вратата.

Развръзката настъпи в самия край, когато Айнтрахт стигна до пълен обрат. Задължително трябва да бъдат отчетени грешките на левия защитник на баварците Давид Алаба. Първо в 87-ата минута той върна слабо топката към Бут, вратарят не успя да изчисти топката, която се рикошира в конгоанския нападател Джувхел Цуму, появил се в игра три минути по-рано, и влетя в мрежата. Само две минути по-късно Мартин Фенин, който също бе влязъл като резерва, по фантастичен начин развинти отбраната на Байерн и разстреля по диагонала стража на баварците за крайното 2:1.

Така Айнтрахт прекрати серията си от три поредни загуби, докато Байерн претърпя трето поражение от началото на сезона. Грандът от Мюнхен продължава да бъде лидер с актив от 56 точки, с 2 повече от Шалке и с 3 повече от Байер Леверкузен, които са с мач по-малко. По-късно тази вечер „аспирините” гостуват на Борусия Дортмунд.

АЙНТРАХТ ФРАНКФУРТ – БАЙЕРН МЮНХЕН 2:1
0:1 Клозе (7’)
1:1 Цуму (87’)
2:1 Фенин (89’)

Айнтрахт: Николов, Шпихер (83-Цуму), Рус, Юнг, Крис, Швеглер, Кьолер, Мейер, Кайо (75-Фенин), Хелер (80-Коркмаз), Алтинтоп.
Треньор: Михаел Скибе

Байерн: Бут, Ван Буйтен (81-Алтинтоп), Лаам, Бадщубер, Алаба, Робен, Швайнщайгер, Ван Бомел, Пранджич (66-Тимошчук), Клозе, Мюлер.
Треньор: Луис ван Гаал