3. Азербайджан върна България с пълна сила в битката за баража (ВИДЕО)

Азербайджан върна България с пълна сила в битката за баража (ВИДЕО)

Азерите взеха точка от Норвегия в Осло, вече сме само на две точки зад норвежците, които идват в София в началото на септември

Азербайджан увеличи рязко шансовете на България да стигне до баража за класиране на Евро 2016. Азерите измъкнаха 0:0 при гостуването на Норвегия тази вечер и след победата на България с 1:0 в Малта вече само две точки делят „лъвовете” от третото място, където сега се намират скандинавците.

На „Улеви” в Осло норвежците разчитаха на младата си звезда Мартин Йодегаард и първи имаха голово положение. Александър Содерланд получи пас от Пер Скелбред на границата на наказателното поле, но ударът мина покрай вратата.

Азерите отвърнаха на свой ред и Бадави Хусейнов засече центриране на втора греда, но прати леко встрани покрай долния ъгъл.

Вратарят Архаев спаси шут на Сьодерлунд, който финтира добре в наказателното поле, а мерникът на Джошуа Кинг изневери.

И през втората част норвежките пропуски продължиха, а отборът на Робърт Просинечки издържа и заслужи точка.

Норвегия има 10 точки на третото място, България е четвърти с 8. На 3 септември нашите национали приемат Норвегия в пряк сблъсък в София, но после идват тежки гостувания за момчетата на Петев срещу Италия и Хърватия. Кампанията завършва за България с домакинство на Азербайджан.

Голмайсторът на Фейенорд е бил на крачка от Милан през лятото

"Росонерите" са пратили оферта в последния ден, но нидерландският клуб я е отхвърлил

Ювентус взе решение да освободи Погба

Френският халф няма бъдеще при торинския гранд

Жозе Моуриньо към журналист: Не знам дали си играл футбол

Наставникът на Фенербахче призна, че не е бил добър играч

Челси и Ман Сити удариха на камък с жалбата към Висшата лига

Ръководството на шампионата няма да отложи мачовете на двата отбора в началото на идния сезон

Феновете на Атлетико Мадрид с тежки наказания за хаоса срещу Реал

Двама привърженици са изправени пред доживотни забрани за посещение на мачове на тима