3. Бъдещ играч на Борусия (Д) отне две точки на "жълто-черните" (ВИДЕО)

Бъдещ играч на Борусия (Д) отне две точки на "жълто-черните" (ВИДЕО)

Борусия изравни печален клубен рекорд след 2:2 с Аугсбург у дома, вижте всички резултати и голмайстори в Бундеслигата

Борусия (Дортмунд) изравни печален клубен рекорд от 4 поредни мача без успеху дома в Бундеслигата след изненадващо 2:2 на "Сигнал Идуна Парк" срещу Аугсбург в 18-ия кръг при подновяването на срещите от немския елит. Един бъдещ играч на Борусия отне две точки на тима. Свен Бендер докара нещата до 1:1 с ранен гол и автогол в началото на втората част. Шахин пак даде аванс на домакините, но малко по-късно кореецът Донг-Вон Жи, който от лятото ще играе за Дортмунд, изравни за втори път и за Борусия остана само една точка, докато Аугсбург записа шести мач поред без загуба.

Аугсбург нямаше загуба от ноември насам в германския елит, но в последните си 5 мача „жълто-черните” нямаха загуба от този съперник. 80 000 фенове на „Сигнал Идуна Парк” посрещнаха Робърт Левандовски за първи домакински мач след официалната новина, че той ще играе за Байерн (Мюнхен).

Титулярната двойка централни защитници Невен Суботич – Матс Хумелс отново липсваше в състава на Юрген Клоп, който се принуди да пусне Свен Бендер като централен бранител и това се оказа много важно в хода на двубоя.

Началото на мача беше перфектно за европейския вицешампион. Марко Ройс центрира на втора греда при бързо изпълнен пряк свободен удар и Свен Бендер се промъкна между крайния и централния бранител, за да се разпише за 1:0 след 5 минути.

Куба Блажичковски обаче се контузи веднага след гола и той бе заменен от Пиер Емерик Обамеянг.

Левандовски и Мхитарян развинтиха защитата на гостите с двойно подаване, но арменецът стреля неточно. Халил Алтинтоп също се контузи и гостите решиха да заиграят по-атакуващо и в игра влезе полякът Аркадиуш Милик.

До почивката преднината на Борусия се запази, но втората част започна много лошо за домакините. Андре Хаан проби на фланга и центрира остро по земя, а Свен Бендер в опита си да не позволи на Бобадия да засече със шпагат насочи в собствената си врата – автогол и 1:1, като и двете попадения бяха на Свен Бендер.

Ремито се запази само 10 минути. В 66-ата Нури Шахин застана зад топката при пряк свободен удар леко вдясно от вратата и с левия крак отлично завъртя над стената и матира вратаря – 2:1.

Драмата обаче тепърва предстоеше и едно сигурно бъдещо попълнение на Дортмунд отне две точки на тима. 20 минути преди края на терена се появи Жи Донг-Вон, който в момента е собственост на Съндърланд, но играе под наем в Аугсбург, а вече подписа предварителен договор от лятото с Борусия (Д).

Само две минути след влизането си на терена кореецът засече елегантно с глава центриране на Хаан и по конец прати в левия ъгъл за 2:2. Така той едновременно се доказа пред бъдещите си работодатели и им стъжни живота.

4 минути преди края Марко Ройс изпусна шанса все пак да донесе три точки на домакините и стреля право във вратаря от чиста позиция.

Борусия (Д) има 33 точки на трето място, но е на цели 14 зад лидера Байерн. Аугсбург е с 25 на 9-то място.

Тодор Неделев не поапдна в групата на Майнц, но отборът му постигна чудесна победа с 2:1 като гост на Щутгарт. "Мерцедесите" поведоха рано с гол на Абделауе, но попадения на Оказаки и Салер в самия край донесоха три точки на Майнц.

Байер Леверкузен допусна изненадващо поражение с 2:3 като гост на Фрайбург.

Ето всички резултати и голмайстори от съботните срещи в 18-ия кръг на Бундеслигата:

Борусия Дортмунд – Аугсбург 2:2
1:0 5’ С. Бендер
1:1 56’ С. Бендер /автогол/