3. Българин с решителен гол за отбора си в Унгария (ВИДЕО)

Българин с решителен гол за отбора си в Унгария (ВИДЕО)

Янис Карабельов донесе сребърните медали за Кишварда

Кишварда спечели с 2:1 домакинството си на Залаегерсег от последния 33-ти кръг на първенството на Унгария. Българският халф Янис Карабельов реализира победното попадение в добавеното време на мача и се превърна в герой за клубния си тим.

По този начин Кишварда си гарантира сребърните медали с актив от 59 точки, като за пръв път в историята си завърша сезона на второ място в шампионата. Безапелационен шампион е Ференцварош, който събра 71 пункта, а трети остана Академия Пушкаш с 54 точки. Домакините поведоха с гола на Матеуш още в 13-ата минута, но допуснаха изравняване в 37-ата, когато точен от дузпа беше Матиаш Тайти.

Когато всички индикации бяха, че мачът ще приключи наравно 1:1, Карабельов реализира победния гол. Българинът порази целта във втората минута на добавеното време и хвърли в екстаз феновете.