3. Български триумф: Цветан Генков класира Висла напред в Лига Европа (видео)

Български триумф: Цветан Генков класира Висла напред в Лига Европа (видео)

Висла спечели с 2:1 срещу Твенте, Фулъм се издъни, а Цецо Генков вкара най-важния гол за поляците в Европа

Висла Краков победи Твенте с 2:1 в последен мач от група “K”. Цветан Генков донесе победата на  поляците, които продължат  напред, защото Фулъм изпусна победата срещу Одензе в последната минута за 2:2.

Висла събра 9 точки, а Фулъм остана с 8 след хикса на свой терен и така финалиста от 2009 година отпадна.

Цветан Генков даде победата на Висла с победен гол в Полша, но българско дерби нямаше, защото Ники Михайлов получи почивка и не игра за Твенте.
Висла стартира мача съвсем обяснимо с повече желание, а Цветан Генков водеше атаката на тима. Още в 11-ата минута Лукаш Гаргула със страхотен удар изведе домакините напред – 1:0.

Твенте не се бореше за нищо в мача и холандците играеха в своя стил без никакво притеснение и напрежение. Може би това бе една от главните причини за възхитителния гол на Люк де Йонг в 40-ата минута.Той вкара с невероятно изпълнение от задна ножица и матира вратаря Парейко за 1:1 преди почивката.

Красивият гол на гостите не попречи на Цветан Генков да отбележи най-важния гол в мача.

Веднага след началото на втората част българският национал получи пас от дълбочина, добре се пребори тяло в тяло с прекия си пазач, спечели по-добра позиция и губейки равновесие успя да ритне покрай стража Марсман, който пазеше вместо Ники Михайлов, за 2:1.

В 76-ата минута Генков можеше да изработи още един гол за Висла. Малко случайно топката стигна до него на аутлинията, той центрира чудесно на задната греда, но негов съотборник остана малко под топката и стреля в аут.

Победата даваше шансове на Висла да продължи напред, но всичко зависеше от Фулъм, който играеше на „Крейвън Котидж” срещу Одензе.

Само за 4 минути албионците помислиха, че са решили мача на своя терен. Клинт Демпси откри в 27-ата минута, а в 31-ата Керим Фрай направи 2:0. Гостите върнаха едно попадение чрез Хенрик Андреасен в 64-ата минута и накараха Фулъм да трепери за крехкия аванс.
Всичко рухна за Фулъм в последната минута на добавеното време, когато резервата Байе Фал изравни за 2:2 и потопи в сълзи англичаните.

В крайното класиране в група “K” Твенте спечели с 13 точки, Висла зае втора позиция с 9, Фулъм трета с 8, а Одензе остана на дъното с 4.
Барселона остава безгрешен след мъчно 1:0 над Хетафе