3. Българскo дерби нямаше - Бербатов остана на пейката при икономичен успех на Юнайтед над Бурса (видео)

Рейнджърс и Валенсия направиха реми на "Айброкс"

Английският колос Манчестър Юнайтед победи на своя "Олд Трафорд" турския шампион Бурсаспор с минималното 1:0, но така очакваният от всички българи сблъсък между Димитър Иванков и Димитър Бербатов така и не се състоя.

Причината за това бе решението на сър Алекс да остави бившия капитан на България като резерва, а на негово място пусна в атаката на "Червените дяволи" Кико Македа. Митко така и не се появи на терена цял мач.

Димитър Иванков пък бе титуляр на вратата на Бурсаспор и като цяло може да получи добра оценка за представянето си, тъй като не веднъж и два пъти трябваше да спира набезите на атакуващите футболисти на домакините.

Бившият футболист на Левски трябваше да демонстрира своята голяма класа още в 4-ата минута, когато спаси много силен изстрел на Кико Македа.

Все пак обаче в 25-ата минута Нани успя да вкара така важния гол в срещата за своя тим, след като разстреля Иванков със силен удар от далечно разстояние.

На практика това бе и единственото попадение в мача, но домакините имаха още доста шансове да вкарат нови голове, но или ударите им не бяха достатъчно точни, или Иванков бе последната преграда пред тях.

Отборът на Бурса стоеше изключително пасивно на терена и съотборниците на българския страж не регистрираха почти нито един удар към вратата на домакините.

В другия двубой от групата, Рейнджърс и Валенсия извъртяха 1:1 на "Айброкс",

Домакините показаха по-добра игра и логично поведоха в резултата в 34-ата минута чрез Морис Еду, но в началото на второто полувреме същият този футболист си отбеляза автогол.

След тези два мача, ситуацията в Група "С' е следната. Юнайтед е лидер със 7 точки, Рейнджърс е втори с 5 точки, пред Валенсия с 4 точки и Бурса с 0 точки.

Манчестър Юнайтед - Бурсаспор 1:0

1:0 Нани (7)

Манчестър Юнайтед: Кушчак, Рафаел, Смолинг, Видич, Евра, Флетчър, Карик, Андерсон (77, Ернандес), Нани, Македа, Парк (71, Обертан)

Бурсаспор: Иванков, Тандоган (71, Кечели), Ердоган, Степанов (46, Йозтюрк), Ведерсон, Шен, Свенсон, Ергич, Ипек, Инсуа, Илдирим (46, Бахадир)