3. Бърнли влезе във Висшата лига (ВИДЕО)

Бърнли влезе във Висшата лига (ВИДЕО)

Бърнли е първият нов член на Висшата лига, след като тимът на Венсан Компани спечели като гост с 2:1 срещу Мидълзбро в мач от 40-я кръг на Чемпиъншип. Попадението за домакините бе дело на Чуба Акпом от дузпа, а за гостите се разписаха Ашли Барнс и Конър Робъртс. С тази победа Бърнли остава първи, като е с 87 точки, а Мидълзбро е четвърти с 67 пункта на сметката си.

Двубоят бе сравнително равностоен, като нямаше много положения, но тези, които се получиха, бяха изключително чисти. Още в 12-а минута Ашли Барнс връхлетя върху отскочила топка в наказателното поле и преодоля вратаря с удар в долния ляв ъгъл - 1:0 за Бърнли. В 26-а минута Нейтън Тела можеше да удвои, след като стреля от вътрешността на наказателното поле, но топката се търкулна встрани от левия страничен стълб.

В началото на втората част Мидълзбро получи правото да изпълни дузпа. С тази задача се зае Чуба Акпом, който не остави никакъв шанс на вратаря Ариянит Мурич, след удар в долния десен ъгъл - 1:1. Двайсетина минути след това Нейтън Тела достави чудесно подаване за Конър Робъртс, който бе в наказателното поле и стреля точно в ъгъла, за да изведе отново отбора си напред в резултата - 2:1 за Бърнли. Мидълзбро можеше и да шокира съперника си в края, когато в 96-а минута Чуба Акпом се извиси високо и стреля мощно с глава към вратата, но топката профуча встрани от лявата греда на Бърнли.

Така тимът на Венсан Компани вече и математически си гарантира участието през следващия сезон във Висшата лига, след като прекара само един сезон в Чемпиъншип.