3. Барса би с 6:0 Леон при дебюта на Суарес (+ВИДЕО)

Барса би с 6:0 Леон при дебюта на Суарес (+ВИДЕО)

В отбора на каталунците се завърна и бразилската звезда Неймар

Луис Суарес изигра първия си мач с Барселона на стадион „Камп Ноу” при победата на каталунците с 6:0 над гостуващия Леон (Мексико) във финалния мач за купата на ежегодния турнир "Жоан Гампер". Уругваецът се появи в игра в 77-ата минута на двубоя и бе посрещнат топло от феновете на „Камп Ноу”. В тима на Луис Енрике се завърна и бразилската звезда Неймар, който лекуваше счупен гръбначен прешлен. Меси откри резултата още в третата минута, а Неймар вкара за 2:0 в 12-ата. Минута преди края на първото полувреме отново бразилецът бе точен за 3:0. През втората част точни за каталунците бяха Мунир ел Хадиди, който се разписа на два пъти (55`, 77`), а Сандро Рамирес оформи крайното 6:0 в 88-ата минута.

При първия си домакински двубой от предсезонната подготовка, тимът на Луис Енрике показа класа и не остави никакви шансове на гостуващия мексикански отбор. Резултатът бе открит още в 3-ата минута от футболния магьосник Лео Меси. Новото попълнение на Барса Иван Ракитич изведе по левия фланг Неймар, който центрира, топката се отби в крак на защитник, но Меси успя да засече с глава топката и я прати в мрежата за 1:0.

Неймар удвои преднината в 12-ата минута. Отличен пас на Иниеста между двама бранители изведе бразилеца, който хладнокръвно копна топката и прехвърли стража на мексиканците.

Третият гол за каталунците бе отбелязан отново от Неймар, минута преди края на първото полувреме. Меси изведе бразилската звезда на тима на стрелкова позиция, вратарят на гостите опита да избие, но топката попадна отново в Неймар, който спокойно прати с петичка топката за трети път в мрежата на Леон.

Головата фиеста продължи и през второто полувреме. Младият талант Мунир ел Хадади отбеляза четвъртия гол за Барселона десет минути след началото на втората част. Ракитич изведе с дълъг пас Лео Меси, който само отклони с едно докосване топката към Ел Хадади и младокът не сгреши на празна врата.

Дългоочакваният момент за Луис Суарес дойде в 77-ата минута, в която уругвайската звезда бе приветстван от феновете на „Камп Ноу”, за първия си мач с екипа на каталунците.

Минута след появата на Суарес на терена Ел Хадиди изправи на крака за пореден път каталунските фенове. Сандро Рамирес проби по левия фланг и на границата на големия пеналт извади топката към връхлитащия Ел Хадиди, който с безупречен удар вкара за 5:0.

В 86-ата минута Сандро Рамирес оформи крайното 6:0. Сандро получи извеждащо подаване, пое топката и необезпокояван от защитата прати топката във вратата на Леон за шести път.

Барселона започва шампионата в Испания с мач срещу Елче на 24 август.

ОБЗОР: Ливърпул се справи с Болоня за 2 от 2 в ШЛ (РЕЗУЛТАТИ) (ВИДЕО)