3. Барса дръпна на върха и изравни рекорд на Реал с 15-а поредна победа в Примера (видео)

„Каталунците” спечелиха гостуването си на Еркулес с класическото 3:0 след два гола на Меси в края

Испанският шампион Барселона не допусна изненада в гостуването си на Еркулес от 21-ия кръг на „Ла Лига” и надделя с класическото 3:0 над единствения съперник, пред който склони глава от началото на шампионата. Във втория кръг новакът зашлеви шампиона с 2:0 насред Барселона. От тогава каталунците имат само едно равенство в Примера и вече 17 победи.

Възпитаниците на Хосеп Гуардиола започнаха вихрено на стадион „Хосе Рико Перес” в градчето Аликанте и още в осмата минута бяха близо до това да открият резултата, след като Педро и Иниеста осъществиха двойно подаване, но ударът на последния бе неточен.

Само две минути по-късно отново Педро изведе на стрелкова позиция Лионел Меси, който финтира бранител на домакините, но стреля с по-слабия си ляв крак и кълбото не намери целта. След нови три минути Барса отново бе близо до попадение, като този път Шави подаде към Педро, а той отправи страховит шут от около 30-ина метра, но стражът на домакините се намеси подобаващо и запази вратата си суха.

Първата по-сериозна голова възможност за Еркулес се откри пред звездата на тима Давид Трезеге, но изстрелът му мина на сантиметри от дясната греда на Валдес. В последствие двубоя се накъса и на няколко пъти лекарските екипи се появяваха на терена, като в единия от случаите докторите на Барса оказаха помощ на Дани Алвеш, който току-що се бе възстановил от травмата си.

В 43-ата минута обаче „каталунците” оползотвориха своя териториален и игрови превес, а в автор на попадението се превърна Педро Родригес. Юношата на Барса бе изведен от Шави по десния фланг на атаката и с плътен изстрел във вратарския ъгъл изведе своите напред в резултата.

Така завърши първата част, а само три минути след почивката Давид Вия бе близо до това да удвои аванса на шампионите, но ударът му мина встрани от вратата. В 55-ата минута Трезеге и Валдес направиха двойно, след което парагваецът стреля, но Валдес спаси, а в 64-ата Педро се разписа за втори път, но голът му бе отменен заради засада.

Малко по-късно гредите се оказаха последни прегради пред ново попадение за „каталунците”, след като удари на Бускетс и Меси рикошираха от тях и не посетиха мрежата на домакините.

В 85-ата минута на срещата обаче Еркулес остана с човек по-малко, след като резервата Фаринос получи втори жълт картон и това сякаш окончателно сломи съпротивата на 12-ите в подреждането.

Барса се нуждаеше само от две минути, за да се възползва от численото си преимущество и стори това с гол на Меси, който се разписа за 2:0 в 87-ата минута, а в 89-ата оформи и крайното Еркулес – Барселона 0:3.

След 15-ата си поредна победа в шампионата Барселона увеличи аванса си пред Реал Мадрид на върха в подреждането на седем точки, като успехът изравни рекорда на „Белия балет” от 1950-а година, когато именно столичани записаха 15 поредни успеха в Примера.

Стартови състави:

Барселона: Валдес, Алвеш, Пике, Абидал, Максуел, Бускетс, Шави (’88 Кейта), Иниеста (’90 Афелай), Педро, Вия, Меси;

Еркулес: Калатаут, Кортес, Сар, Родригес, Пеня, Фритслер (’68 Фаринос), Агуилар, Тоте, Кико (’63 Кристиан), Валдес (’80 Портийо), Трезеге;

Барселона прекратява пенсионирането на Шчесни?