3. Барса гледа към финала след нелеп автогол, червен картон и спорно съдийство при 2:0 над Сосиедад (ВИДЕО)

Каталунците взеха рутинен успех на "Ноу Камп", но мачът бе развален от съдията

Барселона взе аванс от два чисти гола пред Реал Сосиедад след 2:0 на „Ноу Камп” в първа полуфинална среща в турнира за Купата на Испания. Гол на Бускетс и автогол на вратаря на баските оформиха крайното 2:0, но гостите играха цяло второ полувреме след директен червен картон на Иниго Мартинес в края на първата част.

Барселона е рекордьор по трофеи в турнира за Купата на Краля (26) и тази вечер излезе като суперфаворит. Меси водеше атаката, Педро и Алексис действаха по двете крила, а Иниеста беше на пейката.

Масчерано допусна ранна грешка и Гризман стреля силно след пас на Вела, но право в тялото на Пинто, който изби.

Педро стреля неточно, а после Меси надигра опонент и пусна за Дани Алвеш, центрирането бе отклонено в краката на Фабрегас, но Сеск не стреля добре и вратарят успя да избие. След последвалия корнер Фабрегас стреля силно от разстояние, Субикарай изби, Алексис пое на гърди и успя само да прати от външната страна на мрежата.

В 26-ата минута Лео Меси изпусна чисто положение. Сеск го намери с пас в наказателното поле, Субикарай спаси първия удар, а при добавката Меси стреля право в него и гол пак нямаше. До 30-ата минута Барса имаше 85% владение на топката, но резултатът оставаше 0:0.

В 33-ата минута Меси буквално се подигра с Иниго Мартинес и прокара като на шега между краката му, а после вратарят на баските се справи с центриране на Сеск.

6 минути преди почивката Субикарай само изгледа как Меси завъртя над гредата, но топката срещна напречната греда.

Напрежението се покачи в края на първата част. Първо в 43-ата минута Вела надбяга Масчерано, аржентинецът го задържа, но Вела стреля и Пинто спаси. Мексиканецът имаше претенции за дузпа, които не бяха лишени от смисъл, но 11-метров удар не последва.

В следващата атака Барса спечели корнер, Пике с глава прати на втора греда, където Педро центрира и Бускетс бе точен за 1:0.

След гола Иниго Мартинес бе най-активен в протестите. Той се караше със съдията за положението за дузпа преди гола, но реферът Хосе Гонзалес не се церемони и вдигна директен червен картон за него.

През втората част с 10 души задачата на баските беше да ограничат щетите и те сякаш успяха, защото допуснаха само още един гол и то много комичен.

Педро стреля опасно, но вратарят спаси преди да дойде нелепия втори гол след час игра. Страхотен пас на Фабрегас изведе Алексис Санчес сам срещу вратаря, чилиецът промуши под Субикарай, топката се удари в гредата, а при опита да изчисти Елустондо изрита топката право в гърдите на своя вратар и кълбото навести мрежата за 2:0. Попадението бе записано като автогол на вратаря Субикарай, макар той да имаше най-малка вина.

До края пропуски на Педро и Меси запазиха резултата само 2:0.

Педро изведе Меси и стражът изби волето на аржентинеца с ръце над целта, а после удар на Педро се вдигна в последния момент малко над вратата.

Реваншът е след седмица на 12 февруари (сряда) пак от 23:00 българско време на „Аноета”.

ОБЗОР: Без изненади в Шампионска лига - големите риби громят (ВИДЕО)