3. Барса измъкна късна победа в Киев и запази първото си място в група "F"

Барса измъкна късна победа в Киев и запази първото си място в група "F"

Гениален Лео Меси поведе каталунците към защита на титлата, Динамо отпадна безславно от Шампионската лига

Действащият шампион Барселона постигна важна победа с 2:1 при гостуването си на Динамо (Киев) в последния мач от група "F" на Шампионската лига и по този начин затвърди първото си място в групата. Домакините поведоха в резултата още във втората минута и близо 60 хиляди на стадион "Валери Лобановский" повярваха, че техните любимци могат да сътворят чудото и да прескочат груповата фаза, но класата на Барса си каза думата. Изравнителен гол на Шави през първата част и победно попадение на Меси в самия край на мача донесоха нов успех за Гуардиола и компания.

Срещата започна по блестящ начин за домакините, които успяха да открият резултата още във втората минута. Капитанът Шевченко центрира от пряк свободен удар, а неговият колега в атака Артьом Милевский надскочи всички в полето на Барса и с хубав удар с глава направи 1:0. Отговорът на гостите дойде в 13-ата минута, когато Меси опита техничен удар от границата на наказателното поле, но Шовковски спаси без проблем.

С течение на времето Барселона взе инициативата и сътвори няколко много добри атаки, но удари на Дани Алвеш и Ибрахимович бяха спасени от Шовковски, а новият носител на "Златната топка" Лео Меси се оказа непосилна задача за бранителите на Динамо. Така се стигна до 33-ата минута, когато натискът на Барса даде резултат и каталунците успяха да изравнят.

Шави се бе включил в една опасна атака на своя отбор, засече остро центриране на Абидал и от няколко метра вкара топката в мрежата на домакините за 1:1. До края на полувремето двата отбора намалиха темпото на игра и до повече опасности за гол не се стигна.

През втората част отново отборът на Барселона бе този, който диктуваше събитията на терена, но момчетата на Пеп Гуардиола не създаваха много напрежение пред полето на Шовковски. Динамо от своя страна разчиташе на контраатаки и изсипани топки от статични положения. При една такава ситуация удар с глава на Леандро премина в близост до вратата на Валдес, а малко по-късно далечен удар на Иниеста бе спасен без проблеми от Шовковски.

С течение на времето напрежението на зеления терен на "Валери Лобановский" все повече се увеличаваше, а футболните достойнства започнаха все повече да отсъстват. Английският рефер Хауърд Уеб имаше много работа и нашари двата отбора с жълти картони. Така се стигна до 86-ата минута, когато блесна геният на Лионел Меси. Нисичкият аржентинец изпълни отличен пряк свободен удар с левия крак и прати топката неспасяемо в горния десен ъгъл на Шовковски за крайното 2:1.

Така с този успех Барса остана на първото място в група "
F" с актив от 11 точки. Интер е втори с 9, Рубин трети с 6, а Динамо остана на последното място с 5 точки.

Динамо - Барселона 1:2
1:0 Милевски 2'
1:1 Шави 33'
1:2 Meси 86'

Динамо: Шовковски, Еременко, Юсуф, Бетао, Маграо (Нинкович 74'), Леандро, Михалик, Вукоевич, Шевченко, Ярмоленко, Милевский

Старши треньор: Валерий Газаев

Барселона: Валдес, Дани Алвеш, Пике (Маркес 88'), Пуйол, Абидал, Шави, Бускетс, Кейта, Меси, Иниеста (Педро 82'), Ибрахимович

Старши треньор: Хосеп Гуардиола

Жълти картони: Леандро, Вукоевич, Михалик
, Шевченко (Динамо), Пике, Ибрахимович, Шави (Барселона)

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1