3. Барса измъкна победата на "Местая" в 94-ата минута, уцелиха Меси с бутилка в главата (ВИДЕО)

Серхио Бускетс донесе инфарктен успех на каталунците с първия си гол от 14 месеца насам

Барселона взе крайно драматична победа с 1:0 срещу Валенсия на „Местая” в 13-ия кръг на Ла Лига след победен гол на Серхио Бускетс в последната добавена минута. Така каталунците си върнаха втората позиция и запазиха разликата от две точки до лидера Реал Мадрид.
Радостта на футболистите на Луис Енрике при победния им гол бе помрачена от грозен инцидент. Фен на Валенсия хвърли бутилка минерална вода, която нацели Меси в главата, но за щастие геният на Барса не пострада сериозно.

В началото  съдията опита да пусне по-свободна игра в името на атакуващия футбол, но постепенно мачът се изнерви и това допълнително нагнети напрежението.

Клаудио Браво лови удар на Родриго, а „прилепите” тормозеха каталунците по двата фланга. Луис Суарес направи голям пропуск и засече неубедително чудесен пас на Неймар и все пак спасяването на Диего Алвеш беше от световна класа.

Неймар падна лесно в 20-ата минута, аржентинецът Отаменди не му прости това и се скара с него, което доведе до масово меле между играчите за около две минути, но реферът някак овладя положението.

Дани Алвеш направи едно ненужно докосване и развали опасността след хубав извеждащ пас на Шави, а Андре Гомес добре насочи към далечния долен ъгъл на Браво, ала не му стигна малко прецизност.

Най-добрата възможност за първата част дойде в добавеното време. Родриго проби и намери Гомес, който заобиколи вратаря Браво, но от малък ъгъл би от външната страна на мрежата.

След почивката Барса продължи да се мъчи. Масчерано попречи на Негредо, а после пак Негредо засече центриране на Родриго встрани.

Луис Суарес изпревари вратаря Алвеш, обърна се и бързо стреля, но не намери очертанията.

Валенсия също бе близо до гол и само изчистване на Пике от голлинията попречи на Родриго да се разпише.

20 минути преди края Луис Суарес прати в мрежата след центриране на Дани Алвеш, но голът беше отменен за засада, въпреки че на повторенията изглеждаше сякаш уругваецът е на една линия с последния бранител.

Фегули неочаквано получи пространство в наказателното на каталунците, ала би ниско право във вратаря.

Браво беше герой в 79-ата минута и спаси силен изстрел на Негредо, който засече центриране на Гая.

В последните минути домакините се прибраха назад, а Меси се откъсна сам срещу вратаря след рикоширал пас, но с отчаян шпагат Отаменди му попречи.

Геният на Меси обаче създаде победния гол за гостите, дошъл след последната трета добавена минута на двубоя. Той получи отдясно и меко центрира на втора греда, Неймар от три метра с глава би право в тялото на вратаря, но при добавката Бускетс заби от воле под гредата с първия си гол за клуба от 14 месеца.

Барселона е на второ място с 31 точки, лидер е Реал Мадрид с 33, шампионът Атлетико е трети с 29.

Вижте какво каза Марко Розе

Треньорът на Реал (Мадрид) след загубата в Шампионската лига: Не сме свикнали с такива резултати

Треньорът на Реал (Мадрид) Карло Анчелоти разкри причините за загубата с 0:1, която "Кралският клуб" допусна при гостуването на Лил в мач от втория кръг на основната фаза в Шампионската лига.

18 мача от втория кръг на Лига Европа ще се изиграят днес

Днес ще се изиграят всички 18 мача от втория кръг на Лига Европа. Те са разделени в два часови пояса – по девет от 19:45 часа и още толкова от 22:00 часа българско време

Тежки санкции за Атлетико Мадрид

Атлетико Мадрид ще изиграе следващите си три домакински мача с частично затворени трибуни