3. Барса изпрати с победа Пике в последния му мач (ВИДЕО)

Барса изпрати с победа Пике в последния му мач (ВИДЕО)

Каталунците надвиха с 2:0 Алмерия

Барселона победи Алмерия с 2:0 в двубой от 13-ия кръг на Ла Лига, който бе и последен за легендата на каталунците Жерар Пике на „Камп Ноу“ с екипа на Барса. Успехът за тима на Шави не дойде лесно, като точни бяха Усман Дембеле и Френки де Йонг, докато Роберт Левандовски пропусна дузпа.

С успеха Барса събра 34 точки и се изкачи на върха във временното класиране на Ла Лига, където Алмерия е на 15-а позиция с 13 точки на сметката си.

Двубоят започна с натиск на домакините, които получиха дузпа още в 5-ата минута на мача, тъй като Кайки блокира с ръка удар с глава на Феран Торес. Трибуните на „Камп Ноу“ призоваха Жерар Пике да бие дузпата, но капитанът на каталенците остави изпълнението на Роберт Левандовски.

Полякът обаче направи много лоша засилка и стреля слабо, като топката само закачи десния страничен стълб, преди да напусне очертанията на терена.

Натискът на домакините продължи, като в 35-ата минута Феран Торес стреля покрай левия страничен стълб, а пет минути след това Фернандо Мартинес спаси удар на Усман Дембеле с глава.

Френското крило на Барселона обаче преодоля стража на гостите в 48-ата минута, когато получи топката от Серхио Бускетс и след индивидуален рейд проби в наказателното поле, откъдето прати топката в долния ляв ъгъл на вратата на гостите – 1:0 за Барса.

Две минути след изтичането на час игра Френки де Йонг беше на точното място в точното време, за да направи добавка след удар на Ансу Фати и да вкара нов гол за Барса.

Самият Фати можеше да се разпише в 65-ата минута, но ударът му бе спасен от Мартинес.

До края на мача не паднаха повече голове и след последния съдийски сигнал трибуните на „Камп Ноу“ станаха на крака, за да изпратят Жерар Пике, който прекара 15 години в клуба, като спечели цели 30 големи трофея с фланелката на каталунците.