3. Барса на Виланова започна сезона с 5:1, Меси засия на „Ноу Камп” (видео+снимки)

Барса на Виланова започна сезона с 5:1, Меси засия на „Ноу Камп” (видео+снимки)

Давид Вия се върна с гол, а Лео вкара два на Реал Сосиедад

Ерата Тито Виланова начело на Барселона започна успешно, след като каталунците стартираха с ударно 5:1 над Реал Сосиедад в мач от първия кръг на испанската Примера.

Дебют за вицешампионите направи и новото попълнение Жорди Алба, а нападателят Давид Вия ознаменува с гол завръщането си на терена след тежката контузия, която получи по време на турнира на Световното клубно първенство през месец декември.

Барселона започна вихрено двубоя и откри резултата на своя „Камп Ноу” още в 4-ата минута, в която капитанът Карлес Пуйол, пропуснал Евро 2012 заради травма, се разписа с глава след центриране на Шави. Пет минути по-късно обаче гостите успяха да възстановят статуквото, след като Кастро вкара за 1:1.

После обаче дойде времето на аржентинския магьосник Лео Меси. Звездата на Барса реши всичко с два бързи гола след асистенции на Педро и Тейо, а първият от тях бе изключително красив. Въпреки преднината обаче домакините не спряха да практикуват добре познатия си стил на игра и гостите от Сосиедад рядко играеха с топката.

Така се стигна и до четвъртия гол в полза на „синьо-червените”, който падна в 41-ата минута след центриране на Кристиан Тейо и бе дело на Педро. След почивката доминацията на Барселона продължи, а в 75-ата минута всички фенове на Барселона станаха на крака, за да приветстват Давид Вия, който се завърна на терена след продължително лечение.

Той не бе играл от декември миналата година, но се нуждаеше от по-малко от десет минути, за да се разпише сред голмайсторите. Испанският национал оформи крайното 5:1 с хубав удар с левия крак от ъгъла на вратарското поле, след като направи двойно подаване с Иниеста.

Така Барселона зае първата позиция във временното класиране на испанската „Ла Лига”, след като по-рано днес шампионът Реал /Мадрид/ направи 1:1 с Валенсия у дома.